Jak odnowić srebrne sztućce?

Sposób na błyskawiczne czyszczenie srebrnych sztućców!
Srebrne sztućce jak czyścić fot. Serwis prasowy Jan Niezbędny

Warto wiedzieć jak szybko i skutecznie wyczyścić srebrne sztućce, tym bardziej, że często towarzyszą naszym rodzinom przez pokolenia. Niestety z biegiem czasu  ciemnieją i tracą wyjątkowy wygląd. Jest jednak prosty i szybki sposób, aby przywrócić im dawny blask. Mamy dla Was świetny i błyskaiwczny przepis!

Jak wyczyścić srebrne sztućce?

Wbrew pozorom odnowienie srebrnych sztućców nie jest ani trudne, ani też czasochłonne – możemy to zrobić we własnej kuchni w zaledwie kilka chwil. W tym celu potrzebne nam będą:
  • 1 litr wody
  • 1 łyżka sody oczyszczonej
  • arkusz folii aluminiowej marki Jan Niezbędny
  • szczypce kuchenne
  • garnek, w którym zmieszczą się położone płasko sztućce
  • ręcznik papierowy
Wodę wlejmy do garnka, dodajmy sodę oczyszczoną, a na dnie rozłóżmy arkusz folii aluminiowej. Następnie umieśćmy garnek na kuchence i doprowadźmy wodę do wrzenia. Sztućce po kolei umieszczajmy w gotującej się wodzie. W zależności od stopnia zabrudzenia trzeba gotować je od 15 sekund do 3 minut (najlepiej na bieżąco kontrolować ich wygląd i wyjmować w momencie, gdy są już czyste). Wyczyszczone sztućce zostawmy do ostygnięcia. Gdy nie będą już gorące, dokładnie opłuczmy je w gorącej wodzie i wytrzyjmy papierowym ręcznikiem. I gotowe! Nasze srebrne sztućce wyglądają jak nowe.

Więcej porad:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/2 lata temu
Którą stroną trzeba położyć folię aluminiową - zimną czy ciepłą?