Cała bateria środków do sprzątania nie jest niezbędna, aby utrzymać mieszkanie w czystości. fot. Fot. diego cervo

Sprzątanie - porządki przed świętami

Czasem warto wypróbować domowe sposoby na walkę z bałaganem - są proste i skuteczne. Sprawdź sama!
/ 13.05.2019 20:12
Cała bateria środków do sprzątania nie jest niezbędna, aby utrzymać mieszkanie w czystości. fot. Fot. diego cervo

Lśniąca wannaBrud osadzający się na ściankach wanny najlepiej usuwać ściereczką nasączoną spirytusem. Żeby nadać wannie połysk, warto dodatkowo ją przetrzeć octem z maślanką, a następnie spłukać roztwór ze ścianek wanny.

Czyste żeberkaKaloryfery spryskujemy środkiem do czyszczenia, a następnie zakładamy bawełniane rękawiczki i palcami wycieramy brud spomiędzy żeberek.Błyszcząca podłogaAby drewniana, nielakierowana podłoga błyszczała bez użycia pasty, można wypolerować ją trocinami. Najpierw je w nią wcieramy, a następnie podłogę odkurzamy. Na koniec przecieramy szmatką z odrobiną oleju lnianego.
 

Bez plam ze stearynyGdy stearyna ze świeczki kapnie na obrus lub ubranie, należy przyłożyć do plamy kawałek bibuły, a następnie przeprasować go żelazkiem. Pod wpływem temperatury stearyna rozpuści się i wchłonie ją papier.Zmywak bez bakteriiŻeby zlikwidować zarazki, które mogą rozwinąć się w wilgotnym zmywaku do naczyń, umieszczamy go w mikrofalówce i włączamy urządzenie na 2 minuty przy najwyższej mocy.


Deska jak nowaDrewnianą deskę do krojenia skutecznie wyczyścimy, posypując ją solą, a następnie trąc drucianą szczotką. Na koniec polewamy deskę wodą gazowaną i przecieramy ściereczką nasączoną oliwą z oliwek, która nada jej połysk.Pachnący kosz na śmieciNikt nie lubi nieprzyjemnego zapachu z kosza na śmieci. Aby się go pozbyć, trzeba umyć i wysuszyć kosz, wrzucić na jego dno garść suszonej lawendy i dopiero włożyć worek.Mikrofalówka bez zabrudzeńWnętrze mikrofalówki z czasem się brudzi. Brud łatwo odejdzie od ścianek kuchenki, gdy wstawimy do niej kieliszek z łyżeczką wody z sokiem cytrynowym i włączymy urządzenie na 2 minuty.Sprytne trzepanieŻeby nie utonąć w kurzu podczas trzepania dywanów, można pod rozwieszony na trzepaku lub rozłożony na ziemi dywan podłożyć wilgotne prześcieradło, na którym osadzi się kurz.Wiercenie bez pyłuGdy wiercimy otwory w ścianach, tynk i kurz osadzają się w całym domu. Dobrze poprosić drugą osobę, aby trzymała przy otworze końcówkę odkurzacza, który będzie zasysał cały pył.


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/30.04.2014 13:09
zgadzam się z tym że roboty pomagają. Mam w domu dwa które wzajemnie się uzupełniają. Jeden odkurza a drugi zmywa. Zdecydowanie polecam tym, którzy się zastanawiają. Troszkę to kosztuje ale oszczędność czasu... Bezcenna
/11.04.2014 16:31
Te świeta będą inne! Te święta będą z Roombą ;)
/28.03.2014 10:41
znajoma ma i poleca, spory wydatek ale podobnież warto :)
POKAŻ KOMENTARZE (2)