Zastosowanie soli w domu fot. Fotolia

Sól - 10 domowych zastosowań

Zobacz, w czym jeszcze - oprócz przyprawiania - pomocna jest sól!
/ 04.11.2014 12:50
Zastosowanie soli w domu fot. Fotolia
Każdy ma w domu sól. Ale nie wszyscy wiedzą, że można ją wykorzystać nie tylko do poprawiania smaku potraw. Zobacz, w czym jeszcze pomocna jest sól!


10 nietypowych zastosowań soli w domu:

  1. Pojemniki na kostki lodu nie przymarzną do dna zamrażalnika jeśli wsypiesz do szuflady trochę soli i dopiero na niej postawisz naczynie z wodą.
  2. Jeśli mleko wykipi i w mieszkaniu roznosi się woń spalenizny posyp płytę solą. Pochłonie niemiły zapach.
  3. Potrawy nie będą przywierać do patelni, jeśli pokryjesz ją grubą warstwą soli, a następnie mocno podgrzejesz. Usuń następnie sól z patelni. Przetrzyj ją kawałkiem ręcznika papierowego.
  4. Nową szczotkę z naturalnego włosia zanurz w osolonej wodzie – ten zabieg zwiększy jej trwałość.
  5. Plamy z błota na dywanie posyp solą, pozostaw na 15 minut, a następnie odkurz dywan. W ten sposób usuniesz zabrudzenia.
  6. Ryba, która musisz oskrobać nie będzie się ślizgać, jeśli blat lub deskę posypiesz warstwą soli, najlepiej gruboziarnistej.
  7. Do ostatniego płukania firanek dodaj garść soli kuchennej. Firanki będą dłużej czyste, a sól dodatkowo je usztywni je i wybieli.
  8. Zaplamiony marmur przecieraj mieszanką soku cytryny i soli, pozostaw na chwilę, a następnie zmyj roztworem mydła i spłucz czystą wodą.
  9. Poszarzałe serwetki bawełniane odzyskają śnieżnobiały kolor, gdy namoczysz je na 24 godziny w wodzie z dodatkiem soli.
  10. Aby wyczyścić stopę żelazka włącz urządzenie, a gdy się nagrzeje przeciągnij nim po pergaminie posypanym solą.

Poznaj niecodzienne zastosowanie innych produktów: