Soda zastosowanie fot. Fotolia

Soda zastosowanie

Do czego możesz ją wykorzystać?
Joanna Szczepaniak / 18.02.2014 21:46
Soda zastosowanie fot. Fotolia
Ten biały proszek czasem okazuje się wręcz magiczny! Mimo jego niepozornego wyglądu może on naprawdę wiele! Zawsze warto mieć go w swoim domu, aby w razie potrzeby zastosować w różnych sytuacjach. Jakich? Poznaj 10 nietypowych zastosowań sody w domu!

1. Domowa pasta do zębów z sodą

W wielu materiałach naukowych można znaleźć informacje o szkodliwości fluoru. Nie musisz go używać, bo swobodnie możesz samodzielnie przyrządzić pastę do zębów. Wystarczy zmieszczać sodę z 3 % wodą utlenioną.

2. Soda usuwa brzydki zapach z dłoni

Podczas wykonywania różnych kuchennyh czynności możemy otrzymać efekt uboczny taki jak brzydko pachnące dłonie. Zrób samodzielnie mydło usuwające brzydki zapach! Zmieszaj 3 części (łyżeczki) sody i 1 część mydła.

3. Soda zmiękcza stopy

Kosmetyki do zmiękczania stóp zazwyczaj nie są tanie. Po co przepłacać, skoro możesz zrobić sobie domowe zmiękczajace SPA w misce z wodą i łyżeczką sody. Wymocz stopy, a potem wygładź je pumeksem.

4. Soda do mycia wanny

Warto zadbać o to, aby nasza wanna zawsze wyglądała czysto i elegenacko. Prosty sposób? Nanieś na gąbkę sodę i wyszoruj wannę. Z pewnością będzie lśniła!

5. Soda usuwa tłuszcz

Możesz zrobić sobie swój domowy płyn do naczyń! Okazuje się bowiem, że soda świetnie radzi sobie z tłustymi osadami! Poleca się też dodanie do płynu do naczyń kilku łyżeczek sody.

6. Soda do czyszczenia mikrofalówki

Mikrofalówki, szczególnie te często eksploatowane bardzo często zachodzą brudem i brzydkim zapachem. Bardzo szybko usuniesz jedno i drugie myjąc urządzenie gąbką nasączoną roztworem z sody.

7. Soda usunie osady ze szklanek i filiżanek

Kawa i herbata pozostawiają na szklankach i filiżankach bardzo brydki osad. Jeśli nie będzie usuwać go cyklicznie może na stałe zabarwić nasz naczynia. W celu usunięcia osadu przecieraj szklanki i filiżanki gąbką z sodą.

8. Soda usunie przypalone resztki

Często w naszym piekarniku zalegają przypalone resztki, co ani nie wygląda ładnie, ani nie jest higieniczne i dobre dla nas. Lepiej na bieżąco się ich pozbywać. Nie musisz ich skrobać! Przypaleniznę spryskaj wodą z sodą, zostaw na noc, a rano bez problemu je usuniesz.

9.  Soda do usuwania zapachu z kosza

Nawet w koszu, który często jest opróżniany pojawia się problem brzydkiego zapachu. Jest na to sposób. Na dno kosza nasyp trochę sody. Problem rozwiązany!

10. Soda do mycia owoców

Jeśli chcesz być pewna, że z mytych owoców i warzyw usunięte zostały prawie wszystkie bakterie, myj je roztworem z sody. Z pewnością będzie to korzystne dla naszego zdrowia!

Więcej porad pani domu: