5 porad dla tych, którzy planują remont w mieszkaniu

Planowanie remontu jest czasochłonne, ale niezbędne do sprawnego przebiegu prac i stworzenia wymarzonego wnętrza.
Remont fot. Fotolia
Jeśli planujesz remont - zacznij od początku! Warto znać kolejność planowania prac remontowych oraz przydatne narzędzia do przygotowania mieszkania oraz zdobycia informacji np. o wymiarach naszego M. Jak przygotować się do remontu?

1. Czym mierzyć ściany?

Szczególnie istotny jest dokładny pomiar pomieszczenia i wszystkich elementów, które chcemy w nim umieścić, np. mebli. Aby zrobić to precyzyjnie i szybko, zamiast tradycyjnej metrówki, warto użyć cyfrowego dalmierza laserowego (np. Bosch PLR 15).

2. Harmonogram prac

Kolejnym krokiem planowania remontu jest stworzenie harmonogramu działań, który powinien zawierać wszelkie zadania do wykonania wraz z przewidywanym  czasem ich realizacji. Plan ten powinien również wyznaczać kolejność poszczególnych prac. Następnie należy kupić materiały i narzędzia potrzebne w czasie remontu.

3. Lista zakupów

Najlepiej wcześniej przemyśleć listę zakupów i oszacować wydatki, aby sprawdzić, czy zmieścimy się w naszym budżecie. W ten sposób
unikniemy przykrych niespodzianek przy kasie w sklepie. 

4. Szukaj wsparcia

Jeśli potrzebna jest pomoc profesjonalnej ekipy remontowej, dobrze jest skorzystać z rekomendacji (np. przyjaciół lub rodziny) oraz spisać umowę, żeby mieć pewność, że wszystkie zlecone zadania zostaną wykonane w założonych terminach i przy ustalonych kosztach.
Po wszystkich tych krokach nadchodzi etap realnej pracy, nadzoru remontu i wyczekiwania na efekt końcowy. Więcej porad ekspertów i wskazówek dot.

5. Sprawdź promocje

Zanim wybierzesz się na zakupy, sprawdź w Internecie w jakich sklepach są promocje na artykuły budowlane i narzędzia potrzebne do remontu. Warro korzystać również z porównywarek cen.

Więcej:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/10 miesięcy temu
W zasadzie powiemy tak: remont remontowi nierówny. To wszytsko zalezy, jak cos zmieniamy to warto zastanowić się nad instalacjami, takimi które pomogą nam zaoszczedzić w budżecie domowym, mam tu na myśli np. taką instalacje: oze-biomar.pl/instalacje-fotowoltaiczne ja taką mam i bardzo sobie chalę.