AdobeStock_194458294.jpeg fot. Adobe Stock

Ozdoby wielkanocne z makaronu - kilka pomysłów na rewelacyjne dekoracje świąteczne!

Makaron to świetny materiał nie tylko na ozdoby bożonarodzeniowe. Łezki, kokardki czy gniazda to wyjątkowo wdzięczny - tani, łatwo dostępny i banalny do przerobienia - materiał także na ozdoby wielkanocne!
Wioletta Górecka / 12.04.2019 11:23
AdobeStock_194458294.jpeg fot. Adobe Stock

Ozdoby wielkanocne to nieodłączny element tych radosnych świąt. Każdego roku pomysłowość w tej kwestii ewoluuje i pojawiają się coraz nowsze pomysły. W tym roku wykorzystaj pomysł na ozdoby z makaronu!

Własnoręcznie tworzone ozdoby - zrób je z dziećmi!

Niezmiennie od lat hitem są ozdoby robione własnoręcznie. To także świetna zabawa dla dzieci. Ozdoby wielkanocne z papieru, filcu czy na szydełku są ciągle faworytami wielkanocnych dekoracji. Podpowiadamy jeszcze jeden sposób: ozdoby wielkanocne z makaronu!

Makaron to materiał, który pozwala na naprawdę mnóstwo kombinacji. Drobny (np. łezki czy kuleczki) możesz pomalować i przyklejać tak, jak koraliki. Wstążki z powodzeniem zastąpią kokardki, koronki i inne ozdoby. W gniazdach możesz umieścić pisanki i kurczaczki, posłużą także za sianko wyścielające koszyczek ze święconką. 

Więcej pomysłów na własnoręcznie robione ozdoby wielkanocne - sprawdź!

Ozdoby wielkanocne z makaronu - garść pomysłów!

Aby makaron stał się piękną dekoracją wielkanocną, wystarczy go pomalować (farbkami plakatowymi, akwarelami, lakierem do paznokci lub kolorowym lakierem w sprayu) i zabezpieczyć lakierem do włosów. Potrzebować będziesz także kleju, najlepiej na gorąco, nadawać będzie się także Vikol. 

Co możesz stworzyć z makaronu? Oto kilka pomysłów:

  1. Łezkami lub kroplami możesz okleić pisankę - w całości lub tworząc w ten sposób pojedyncze wzorki. W tej roli sprawdzą się także inne drobne makarony, np. gwiazdki, uszka czy kółeczka. 
  2. Rurki i wstążki sprawdzą się świetnie jako materiał do wyklejenia stroika w formie wieńca, wieszanego na drzwi 
  3. Muszelki będą pięknie wyglądać jako wykończenie stroika (np. takiego, do którego włożysz świecę)
  4. Gniazda pomalowane na zielono posłużą za podstawkę do pisanek i gniazdko dla kurczaczków wielkanocnych. 

Każdą dekorację możesz oczywiście modyfikować wedle uznania i makaron łączyć z koralikami i innymi ozdobami. Ograniczeniem będzie wyłącznie twoja inwencja twórcza! 

Zobacz kilka instrukcji, dzięki którym stworzysz ozdoby wielkanocne z makaronu inne, niż wszystkie! 

Więcej o ozdobach wielkanocnych:
Wielkanocne dekoracje z filcu - kilka pomysłów! 
Ozdoby wielkanocne na szydełku to prawdziwy hit!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)