Opakowanie to też prezent

Opakowanie to też prezent

Pięknie zapakowany prezent cieszy równie mocno jak trafnie dobrana jego zawartość. A sposób w jaki pakujemy prezenty wiele mówi o naszym stosunku do obdarowywanej osoby.
Aneta Żuchowska / 06.06.2019 16:51
Opakowanie to też prezent

Zapakowany niechlujnie sygnalizuje nasz ignorujący stosunek do tej osoby, zwyczajnie sugeruje naszą obojętność. Pięknie lub oryginalnie zapakowany upominek wysyła wyraźny sygnał, że obdarowywana osoba jest dla nas kimś naprawdę wyjątkowym. Jeśli nie masz zdolności manualnych, możesz skorzystać z usług profesjonalistów w dziedzinie pakowania prezentów lub posłużyć się naszymi gotowymi pomysłami.

Gwarantujemy Ci, że nawet jeśli uważasz się za największe beztalencie, będziesz w stanie ładnie i estetycznie opakować swój upominek. Ponadto zobaczysz, jaką frajdą może być pakowanie prezentów dla przyjaciół i rodziny.

Zanim przystąpimy do szybkiego kursu zapamiętaj podstawową zasadę: nie pakujemy wszystkich prezentów hurtowo w popularne ozdobne torebki. Stawiamy Ci wyższą poprzeczkę – pakowanie w pudełka. A teraz do roboty!

I sposób

Co będziesz potrzebować? Po pierwsze odpowiednie pudełko, dopasowane wielkością do prezentu. Najprościej użyć do tego celu pudełka po butach, o te chyba nie trudno w każdym domu. Po drugie papier ozdobny, dopasowany do okazji lub jednolity. Po trzecie wstążkę satynową, którą dobiera się kolorystycznie do papieru. Ponadto koraliki w dwóch rozmiarach (bez problemu dostępne w każdej pasmanterii), igłę, nić, zszywacz.

 • Obie części pudełka obłóż dokładnie papierem, mocując do niego papier przy pomocy zszywacza. Staraj się używać jak najmniej zszywek, aby zachować jego estetyczny wygląd. Możesz zamiast zszywek użyć kleju lub igły i nici, ale te sposoby są bardziej pracochłonne. Przy kleju musisz dodatkowo uważać na to, aby przypadkiem nie ubrudzić pudełka.
 • Weź do ręki wierzch pudełka i przymocuj teraz, też za pomocą zszywek, wstążkę. W tym celu wymierz dwa kawałki wstążki: jeden poprowadzony w szerz, a drugi wzdłuż wieczka pudełka.. Pamiętaj żeby zostawić zapas wstążki na zakładkę. Wstążkę możemy mocować po środku każdego boku pudełka lub na wysokości 1/3 boku. W zależności od sposobu skrzyżowanie wstążek znajdzie się, albo na samym środku pudełka, albo nieco z boku. (Na poniższym obrazku przedstawiony jest ten drugi sposób).
 • Wstążkę w podobny sposób przytwierdź też do dolnej części pudełka. Musisz jednak dobrze wymierzyć wstążkę, aby dół pudełka zgrywał się z górą.
 • Teraz weź dłuższy kawałek wstążki i zawiąż kokardkę na wieczku pudełka w miejscu krzyżowania się wstążek. (Patrz zdjęcie poniżej).
 • Mniej wytrwali mogliby na tym etapie zakończyć już swoją pracę nad pudełkiem, ale tym, których ta zabawa wciągnie, proponujemy dopracować wizualnie swoje opakowanie. Weź do ręki igłę i nitkę oraz mniejsze koraliki i gdzie niegdzie poprzyszywaj je na kokardce.
 • Teraz zajmij się przyszywaniem większych koralików na leżącej części wstążki na wieczku pudełka.
 • Środek pudełka możesz wyłożyć cienką bibułką lub papierem ozdobnym.

Efekt

II sposób

Potrzebne materiały: pudełko, dopasowane do wielkości prezentu, papier ozdobny, kawałeczek wstążki satynowej, dopasowanej kolorystycznie do papieru, taśma klejąca, zszywacz, plasterek ususzonego grejpfruta lub pomarańczy oraz plasterek ususzonej cytryny. Owoce najlepiej ususzyć samemu, jeśli ususzysz ich większą ilość, to przy następnej okazji nie będziesz się martwić skąd je wziąć. Gotowe suszone owoce można też kupić w sklepach z dodatkami lub w niektórych kwiaciarniach.

 • Obłóż pudełko papierem – w ten sam sposób jak powyżej.
 • Teraz zabierz się za robienie kokardki, ale tym razem będzie ona z papieru. W tym celu potnij ozdobny papier na paski szerokości od 3-6 cm i długości od 10-20 cm (szerokość i długość dopasuj do wielkości pudełka).
 • Każdy z przygotowanych pasków sklej końcami do siebie, w ten sposób aby powstała łezka.
 • Gotowe łezki przyklejaj taśmą klejącą na wierzch pudełka, tworząc z nich koło. (Patrz na zdjęcie niżej.)
 • Jeśli chcesz, aby kokardka była bardziej gęsta, pozostałymi łezkami zagęść utworzony okrąg. W tym celu możesz przyklejać łezki na wierzch już przyklejonych lub pod spód.
 • Teraz weź do ręki plasterek grejpfruta, w jego środku zrób mały otwór. Plasterek cytryny przewiąż kawałkiem przeźroczystej wstążki. Końce wstążki przełóż przez otwór w grejpfrucie, tak aby oba plasterki dobrze przylegały do siebie.
 • Owoce przyklej taśmą klejącą za końce wstążki po środku papierowej kokardki. Jeśli wstążka jest za długa przytnij ją.

Efekt

Tak przygotowane pudełka są łatwe w otwieraniu i nie ulegają zniszczeniu podczas tej czynności. Niekiedy wytrzymują dłuższy czas niż sama ich zawartość. Po wyjęciu prezentu, mogą służyć do przechowywania korespondencji lub innych skarbów albo być efektowną ozdobą pokoju.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)