POLECAMY

DIY: pachnące woreczki do szafy! Odśwież swoją garderobę na wiosnę!

Zobacz, jak szybko wykonać odświeżające woreczki do szafy, których zapach trwa, trwa i trwa! Wystarczy kawałek ładnego materiału, liściasta herbata i ulubiony olejek eteryczny – dużo olejku eterycznego!
Aneta Żuchowska / 6 miesięcy temu

Przy okazji wiosennego przeglądu ubrań, pomyślałam, że warto byłoby odświeżyć szafę i zrobić do niej woreczki zapachowe. Od dawna marzyła mi się garderoba pachnąca lasem. Postawiłam więc na świeżą, intensywną woń olejku sosnowego. Za susz, którym wypełniłam woreczki, posłużyła mi zwietrzała, liściasta herbata, która zalegała mi na półce w kuchni.


Do wykonania odświeżacza do szafy potrzebujesz:

 • ściereczki kuchennej o wymiarach 45x68 cm,
 • nożyczek,
 • kleju na gorąco,
 • słoika,
 • łyżeczki,
 • tasiemek w szarym i różowym kolorze,
 • cienkiej koronki,
 • nici w kolorze szarym i różowym,
 • herbaty liściastej,
 • ulubionego olejku eterycznego.

Jak wykonać odświeżacz do szafy krok po korku?

 1. Przygotuj woreczek. Za pomocą ostrych nożyczek wytnij ze ściereczki prostokąt o wymiarach 9 × 12 cm. Klejem na gorąco przyklej ozdobną wstążeczkę (tak jak na zdjęciu) o długości 8 cm. Następnie sklej trzy boki woreczka. Pozostaw niesklejony górny bok – za chwilę będziemy wsypywali przez niego pachnące wypełnienie. Skleimy go natomiast na samym końcu. W analogiczny sposób przygotuj pozostałe woreczki
 2. Udekoruj zawieszkę. Potnij cienką koronkę na kawałki o długości 9 cm. Po czym wykonaj z nich małe kokardki. Zwiąż je przez środek zwykłą nicią. Następnie przyklejaj kokardki, za pomocą kleju na gorąco, na samym środku woreczków. Jak pewnie zauważyłyście już – ja wykonałam dwa warianty zawieszek: z szarą i z różową tasiemką. Różowe odświeżą moją szafę, a szare garderoby męża i syna.
 3. Zrób susz i wypełnij nim woreczki. Do dużego słoika wsyp opakowanie herbaty. Następnie dodaj do niej całą buteleczkę ulubionego olejku eterycznego. Za pomocą łyżeczki wymieszaj wszystko dokładnie. Włóż do słoika z herbatą puste woreczki, które przed chwilą wykonaliśmy. Zamknij słoik na 2 godziny. Po czym wyjmij zawieszki i kolejno wypełniaj je pachnącą herbatą. Na koniec sklej je i zawieś w szafie.

Zamiast sklejać materiał gorącym klejem, możesz po prostu użyć maszyny do szycia i zszyć boki woreczków nicią. Pomyśl także o wybraniu jakiegoś ozdobnego ściegu.

Polecamy:

Beton architektoniczny? To jest modne!

Ratunku! Moje najpiękniejsze sztućce zardzewiały

Wygląda bajecznie! Jak urządzić pokój dziecięcy w skandynawskim stylu?

  

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)