Nietypowe zastosowania piwa fot. Fotolia

5 nietypowych zastosowań piwa w domu

To warto wiedzieć!
Joanna Szczepaniak / 21.07.2014 17:00
Nietypowe zastosowania piwa fot. Fotolia
Piwo to bardzo lubiany trunek. Warto poznać jego inne właściwości, aniżeli tylko te poprawiające samopoczucie. Okazuje się bowiem, że piwo możemy wykorzystać na wiele różnych sposobów, nie tylko do picia! Poznaj pięć nietypowych zastosowań piwa w domu!

1. Piwo sprawi, że trawnik zacznie rosnąć

Wiele osób posiadających swoje ogródki, tarasy i ogrody marzy o pięknej, zielonej, zdrowej, dorodnej trawie. Jeśli pojawiają się problemy z jej wyhodowaniem, warto podlać ją.... piwem! Trawa powinna zacząć błyskawicznie rosnąć!

2. Piwo jako marynata do mięs

Piekąc mięso marzymy o tym, aby było chrupkie, soczyste i rozpływające się w ustach. Jeśli chcemy, aby takie było wystarczy zamarynować je właśnie w piwie.

3. Piwo jako łapacz mysz

W wielu domach, szczególnie tych z ogrodami pojawia się problem pojawienia się myszy. Możemy je niwelować za pomocą piwa. Wypełnij małe wiaderko piwem i postaw w miejscu, w którym pojawiają się szkodniki. Postaw deseczkę w roli podejścia, aby mysz miała możliwość wdrapania się na wiaderko. Idąc za zapachem mysz wskoczy do wiaderka, ale już z niego nie wyjdzie. Ten sam sposób działa również na ślimaki.

4. Piwo pomoże odkręcić śruby

Pewnie większości czytelników znany jest sposób polania Coca-Colą zardzewiałych śrub, których nie można odkręcić. Okazuje się, że piwo działa podobnie skutecznie w takich sytuacjach!

5. Piwo czyści drewniane meble!

Wystarczy nalać trochę piwa na szmatkę i przetrzeć meble z drewna. Będziesz zaskoczona, jak  drewniane meble zaczną się błyszczeć!

Nietypowe zastosowania produktów:


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)