Nietypowe zastosowania ogórka w domu fot. Fotolia

Nietypowe zastosowanie ogórka w domu

Plasterki świeżego warzywa są nie tylko zdrowe i smaczne. Ogórek przyda się też w wielu domowych sytuacjach. Sprawdź, w jakich!
/ 04.11.2014 12:50
Nietypowe zastosowania ogórka w domu fot. Fotolia

Zamiast go zjeść, użyj ogórka do prac domowych. Nie wahaj się! Ogórek może cię wybawić z paru kłopotliwych sytuacji. Przekonaj się, do czego przyda się to popularne warzywo.


4 nietypowe zastosowania ogórka w domu


1. Odświeży powietrze i oddech

Plasterki ogórka dodawaj do sałatek, kanapek, ozdabiaj nimi różne dania, żeby nacieszyć się ozonowym, świeżym zapachem. Czujesz, że masz nieprzyjemny oddech, a nie masz pod ręką gumy do żucia? Potrzymaj w ustach (ok. 30 sekund) plasterek świeżego ogórka - zawarte w nim naturalne
substancje chemiczne zneutralizują bakterie powodujące przykrą woń.
 

2. Pomoże przetrwać dzień po imprezie

Pij sok z ogórka lub pogryzaj jego plasterki zamiast innych przekąsek – ogórek zrównoważy kwasowy odczyn (pH) alkoholu. Także dostarcza przeciwutleniaczy, witamin i działa przeciwzapalnie. Zawiera nawet 90 proc. wody potrzebnej odwodnionemu po przebalowanej nocy organizmowi, także witaminy z grupy B i  węglowodany, które ułatwiają tkankom zatrzymanie wilgoci w organizmie.
 

3. Wypoleruje buty

Tak, tak. To szybkie, awaryjne wyjście, gdy nie masz pasty. Kawałkiem ogórka przeciągnij po powierzchni buta - sok nabłyszczy i odświeży skórę (także ekologiczną). 
 

4. Zadziała jak eko-nabłyszczacz

Nie wyrzucaj zwiędłych ogórków. Wykorzystaj je do polerowania stalowych sztućców lub przetarcia lustra - podziałają jak najlepszy środek do czyszczenia. Potem wystarczy tylko przetrzeć te przedmioty papierowym ręcznikiem i gotowe! Roztarty miąższ z odrobiną zwykłej kuchennej soli (chlorek sodu) stanie się doskonałym środkiem do czyszczenia umywalek i ceramicznych wanien.
 

Jak myślisz, co jeszcze można stosować w nietypowy sposób?