nietypowe zastosowania piłki tenisowej, do czego może się przydać piłeczka tenisowa fot. Fotolia

Nietypowe zastosowania piłki tenisowej - 5 pomysłów

Zobacz, do czego przyda się poza kortem!
Weronika Kwaśniak / 29.10.2014 07:02
nietypowe zastosowania piłki tenisowej, do czego może się przydać piłeczka tenisowa fot. Fotolia

Nie musisz być fanką gry w tenisa, aby potrzebować piłeczek tenisowych - ten gadżet przydaje się także do wielu domowych czynności. Nie wierzysz? Zobacz nasze pomysły na nietypowe zastosowania piłki tenisowej!

1. Do otwierania słoików

Może brzmi to niewiarygodnie, ale piłeczka może być świetnym... otwieraczem do słoików. Należy przepołowić piłkę na pół, a następnie założyć na wieczko - odkręcenie stanie się o wiele prostsze. Oczywiście, ta metoda sprawdzi się tylko w przypadku pokrywek o niewielkim obwodzie.

2. Do prania pościeli

Wrzuć kilka piłeczek tenisowych do bębna pralki razem z pościelą. Po co? Świetnie zapobiegną one zbijaniu się puchu wewnątrz poszwy w niewielkie kulki. Podczas prania będę wirować i podskakiwać, dzięki czemu wypełnienie kołdry czy poduszki nie ulegnie zniszczeniu. Pamiętaj o tym, że piłeczki muszą być idealnie czyste (najlepiej użyć nowych).

3. Do masażu

Tenisowa piłka to idealny masażer! Energiczne toczenie (jednej lub kilku) może być bardzo odprężające. Plecy najlepiej pougniatać za pomocą kilku żółtych kulek, a do wymasowania stopy wystarczy tylko jedna. Aby ułatwić sobie zadanie, piłki możesz włożyć do długiej skarpety.

4. Do wyczyszczenia trudno dostępnych miejsc

Owiń piłkę papierem ściernym, a stanie się ona świetnym gadżetem do sprzątania! Dzięki niej wyczyścisz trudno dostępne miejsca (np. w narożnikach mebli). Zamiast papieru ściernego możesz użyć również np. tkaniny nasączonej detergentem.

5. Do bezpiecznego parkowania

Piłeczka może być wspaniałym... czujnikiem parkowania. Zwłaszcza jeśli masz bardzo ciasny garaż! Zawieś ją na sznurku - dzięki temu uderzy w szybę dokładnie w tym momencie, kiedy samochód będzie zaparkowany idealnie.

Zobacz inne porady: