Nietypowe zastosowania pieprzu - triki Weroniki

Ta popularna przyprawa ma również zastosowania, które wcale nie są związane z kulinariami!
Weronika Kwaśniak / 23.11.2017 05:57

Pieprz to jedna z najbardziej niezastąpionych przypraw. Bez niego niemal wszystkie potrawy straciłyby przecież smak! Jak się okazuje, ten produkt ma również bardziej niezwykłe zastosowania, które wcale nie są powiązane z przygotowywaniem posiłków. Zobacz nasze pomysły i dowiedz się, do czego jeszcze można stosować pieprz!

Oto 4 nietypowe zastosowania pieprzu:

  • Do pielęgnacji cery. Dodaj nieco pieprzu do peelingu. Ma on właściwości antybakteryjne! Uważaj jednak - nie stosuj takiej mieszanki na twarz ani na podrażnioną skórę.
  • Do zwalczania kataru. Gdy powąchasz pieprz, kichasz jak szalona? Wykorzystaj te drażniące właściwości, gdy masz zatkany nos. Zbliż przyprawę, a później kichaj do woli - teraz bez trudu pozbędziesz się zalegającego kataru!
  • Do odstraszania mrówek. Te owady nie cierpią aromatu pieprzu. Jeśli masz problem z mrówkami, rozsyp go w ogrodzie lub mieszkaniu!
  • Do ochrony kolorów. Ciemne oraz kolorowe ubrania szybko blakną. Czasem już po kilku praniach są zdecydowanie jaśniejsze! Nie musisz kupować specjalistycznych środków do ochrony kolorów. Wystarczy, że dodasz do prania łyżeczkę pieprzu!

Zobacz więcej filmów z cyklu Triki Weroniki