nietypowe zastosowania pieprzu, do czego użyć pieprzu fot. Fotolia

Nietypowe zastosowania pieprzu - 4 pomysły

Nie służy tylko do doprawiania potraw!
Weronika Kwaśniak / 23.09.2015 07:00
nietypowe zastosowania pieprzu, do czego użyć pieprzu fot. Fotolia

Nie wyobrażamy sobie bez niego życia - większość potraw bez pieprzu straciłaby cały smak! Czy można używać go do czegoś jeszcze? Będziesz w szoku, jakie są nietypowe zastosowania pieprzu!

1. Do pielęgnacji cery

Dodaj odrobinę pieprzu do peelingu! Ma on świetne działanie antybakteryjne, dzięki czemu pomoże ci w walce ze wszystkimi niedoskonałościami cery.

2. Do zwalczania kataru

Kichasz jak zwariowana po powąchaniu choćby najmniejszej ilości pieprzu? Wykorzystaj tę drażniącą właściwość przy najbliższym przeziębieniu - zatkany nos doskonale się przeczyści!

3. Do zwalczania mrówek

Mrówki wprost nienawidzą pieprzu. Jeśli więc uprzykrzają ci życie, buszując po twojej kuchni lub ogródku, wysyp w newralgicznych punktach odrobinę pieprzu. Owady wyniosą się bardzo szybko, a nie zrobisz im przy tym krzywdy!

4. Do ochrony kolorów

Barwne ciuchy po kilku praniach często przestają wyglądać atrakcyjnie. Czarne spodnie robią się poszarzałe, czerwony t-shirt nie ma już tak ognistego koloru, a niebieska bluzka powoli staje się błękitna. Nie musisz już kupować specjalistycznych środków do ochrony tkanin! Wystarczy, że wsypiesz do pralki łyżeczkę pieprzu, a wyraziste barwy ubrań nie znikną po kolejnym praniu.

Zobacz też ciekawe porady na temat butów: