nietypowe zastosowania piasku fot. Fotolia

Nietypowe zastosowania piasku - 4 pomysły

Bywa naprawdę przydatny!
Weronika Kwaśniak / 25.09.2015 07:02
nietypowe zastosowania piasku fot. Fotolia

Przyda się nie tylko w ogrodzie lub dziecięcej piaskownicy. Również w domu piasek może okazać się przydatny! Zobacz 4 pomysły na to, do czego go wykorzystać.

1. Do czyszczenia wazonu lub butelki

Niektóre naczynia naprawdę trudno dokładnie umyć - chodzi nam oczywiście o te, które mają długą i wąską szyjkę. Rozwiązanie jest naprawdę proste! Wsyp do wnętrza trochę piasku, dodaj detergent i nieco wody. Następnie potrząsaj butelką, aż mikstura wyczyści naczynie.

2. Do chronienia narzędzi

Ogrodowe narzędzia, np. łopata lub sekator, zazwyczaj pozostają nieużywane w czasie zimowych miesięcy. Co zrobić, aby nie uległy zniszczeniu i nie pokryły się rdzą?
Duże wiadro wypełnij piaskiem i wlej do niego około 3/4 litra oleju silnikowego. Miksturę wymieszaj. Wetknij grabie i inne akcesoria do wiaderka, a piach wymieszany z olejem będzie świetnie chronił narzędzia podczas zimy.

3. Do poprawienia przyczepności kół

Jeśli mieszkasz w mieście, ten problem prawdopodobnie jest ci obcy. Natomiast jeśli spędzasz większość czasu na wsi...
Zimą ośnieżone i oblodzone drogi potrafią stać się ogromnym problemem. Warto więc wozić w bagażniku choćby niewielką torbę z piachem - dzięki temu unikniesz kłopotów z wyjazdem z posesji koleżanki.

4. Do pielęgnacji stóp

Jeśli masz bardzo twardy naskórek na podeszwach stóp, zwykły peeling może nie wystarczyć. Bardzo wygładzająco na zrogowacenia wpływa długi spacer po plaży... Lub po prostu wymasowanie skóry piaskiem. Dla ulepszenia efektu możesz zmieszać go z oliwką lub oliwą!
Pamiętaj, aby później dobrze nawilżyć stopy.

Zobacz też ciekawe porady na temat butów: