nietypowe zastosowania majonezu, do czego użyć majonezu fot. Fotolia

Nietypowe zastosowania majonezu - 5 pomysłów

Będziesz w szoku!
Weronika Kwaśniak / 25.08.2015 07:00
nietypowe zastosowania majonezu, do czego użyć majonezu fot. Fotolia

Uwielbiamy go jako dodatek do potraw - nie zawsze wskazany ze względów zdrowotnych, ale za to bardzo lubiany. Przydaje się jednak także poza kuchnią! Jakie są nietypowe zastosowania majonezu?

1. Aby wzmocnić paznokcie

Na pewno słyszałaś o różnych rodzajach domowych odżywek do paznokci. Najprostszą z nich, ale bardzo skuteczną, jest... majonez. Zanurz w nim paznokcie choćby na kilka minut, a potem spłucz. Zabieg najlepiej powtarzać codziennie.

2. Aby usunąć nalepki

Naklejkę przylepioną np. do drzwiczek szafki niełatwo usunąć. Nie zdrapuj jej - sporo się namęczysz, a dodatkowo możesz podrapać czyszczoną powierzchnię. Posmaruj nalepkę majonezem, a po kilku minutach rozpuści on klej!

3. Aby usunąć żywicę

Przyklejonej żywicy naprawdę trudno się pozbyć. Jeśli problem nie dotyczy tkaniny, a np. powierzchni mebla lub torebki, wystarczy posmarować zabrudzenie majonezem i po kilku minutach zetrzeć.

4. Aby odkleić gumę do żucia

Jak usunąć gumę do żucia z butów albo innej powierzchni? Bywa to trudne i dość uciążliwe. Rozwiązaniem jest posmarowanie majonezem - produkt doskonale natłuści problematyczne miejsce i sprawi, że bez trudu odkleisz gumę.

5. Aby wzmocnić włosy

Majonez nie tylko wspaniale odżywi twoje paznokcie. Możesz też z niego przygotować... odżywkę do włosów! Nałóż go na 15-20 minut, a potem umyj pasma jak zwykle.

Zobacz więcej naszych porad: