5 nietypowych zastosowań kwasku cytrynowego

Jest naprawdę przydatny!
nietypowe zastosowania kwasku cytrynowego, do czego używać kwasku cytrynowego fot. Fotolia

Będziesz w szoku, do czego może się przydać kwasek cytrynowy - jest niedrogim i ekologicznym środkiem do sprzątania, a dodatkowo bywa niezastąpiony w wielu innych sytuacjach. Zobacz nasze pomysły na nietypowe zastosowania kwasku cytrynowego!

1. Do usuwania nalotu na kubkach

Herbata i kawa często pozostawiają na filiżankach, szklankach i kubkach bardzo nieestetyczny nalot. Niekiedy nie może sobie z nim poradzić nawet zmywarka! Aby twoje naczynia znowu lśniły jak dawniej, wyszoruj je zmywakiem obficie posypanym kwaskiem cytrynowym.

2. Do usuwania przebarwień na dłoniach

Po obieraniu niektórych warzyw (np. ziemniaków) łatwo o powstanie na dłoniach nieestetycznych przebarwień. Zazwyczaj trudno się ich pozbyć, a zwykłe mydło nie wystarcza. Umyj dłonie kwaskiem cytrynowym, a plamy znikną! Pamiętaj jednak, aby potem dobrze nawilżyć skórę kremem.

3. Do pozbycia się zapachu spalenizny

Czasem, gdy coś przypalisz, zapach spalenizny długo utrzymuje się w mieszkaniu. Kwasek cytrynowy może być naturalnym pochłaniaczem zapachów!
Wlej do garnka 2 szklanki wody i wsyp 8 łyżeczek kwasku. Gotuj miksturę na małym ogniu, nie nakładając pokrywki, a nieprzyjemna woń zniknie!

4. Do czyszczenia armatury

Nic lepiej nie wyczyści zlewozmywaka kuchennego lub łazienkowej umywalki niż kwasek cytrynowy! Zastosuj go zamiast środka chemicznego.

5. Do usunięcia kamienia z czajnika

Wsyp do czajnika całą torebkę kwasku i napełnij urządzenie woda do połowy. Następnie doprowadź do wrzenia! Po wystygnięciu mieszanka powinna pozostać wewnątrz czajnika przez około 5 godzin, a najlepiej przez całą noc - rano bez trudu pozbędziesz się kamienia.


Zobacz więcej ciekawych porad:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/4 miesiące temu
Kwasek kupujemy na Alegro w 3kg pojemniku. W szklanym naczyniu 4 duże łyżki zalewamy wodą i grzejemy w mikrofali do ciepłego. Po wyjęciu mieszamy i dolewamy małymi porcjami wrzątek aż do rozpuszczenia całego kwasku. Studzimy. Po ostudzeniu nie ma prawa być keyształków ew dodajemy trochę wody i mieszamy. Dodajemy żel bhp pół na pół z roztworem kwasku. Wlewamy do jakiegoś rozpylacza i mamy superskuteczny płyn do mycia kabin prysznicowych. Do czyszczenia wc. Spryskujemy i najtwardszy osad z mydła czy rdza nie ma szans. Wc spryskujemy i zostawiamy. Wybiela lepiej niż domestos.
/3 lata temu
moja babcia zna więcej nietypowych zastosowań kwasku cytrynowego pfff
/3 lata temu
nietypowe zastosowania kwasku cytrynowego to kuchenny hit