5 nietypowych zastosowań gumki do ścierania w domu

Do czego może się przydać?
nietypowe zastosowania gumki do ścierania, do czego używać gumki fot. Fotolia

Korzystają z niej już maluchy. Może się jednak przydać nie tylko do ścierania ołówkowych kresek! Gumka powinna znaleźć się nie tylko w każdym piórniku, ale również w każdym mieszkaniu - zobaczcie pomysły na jej nietypowe zastosowanie!

1. Aby obrazy nie rysowały ścian

Kiedy powiesisz na ścianie obrazek lub antyramę, drobne ślady są praktycznie nieuniknione. Zazwyczaj ramka pozostawia na farbie niewielkie, ale nieestetyczne zadraśnięcia. Przyklej do spodu narożników kawałki gumki do ścierania, aby zabezpieczyć swoje ściany!

2. Aby usunąć smugi z podłogi

Jeśli wejdziesz do domu w butach (np. testując nowe szpilki), wystarczy kilka sekund nieuwagi, aby na parkiecie czy panelach pozostały brzydkie, czarne smugi. Pozbędziesz się ich jednak równie łatwo - wystarczy zetrzeć je gumką!

3. Aby usunąć klej po nalepkach

Pociecha "przyozdobiła" regał naklejkami? Nie możesz się pozbyć śladu po nalepce ze zmywarki? Nie zdrapuj kleju paznokciem! Z pomocą przyjdzie ci zwykła gumka do ścierania.

4. Aby usunąć plamy z żelowego długopisu

Jeśli niechcący ubrudziłaś kanapę lub ciuch żelowym długopisem, może obejść się bez odplamiacza. Spróbuj "zetrzeć" plamę dzięki gumce!

5. Aby usunąć zabrudzenia ze ścian

Delikatne zabrudzenia ze ścian (np. ślady brudnych palców, odbite podeszwy butów) usuniesz za pomocą małej bohaterki - gumki!

Zobacz inne nietypowe zastosowania produktów:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/2 lata temu
agata, i co tak gumka wszytko czyści? jeżeli tak kto faktycznie musi być to dobry materiał w który nie wchodzą w głąb zabrudzenia.