nietypowe zastosowania banana, do czego użyć skórki od banana, co zrobić ze skórką od banana fot. Fotolia

Nietypowe zastosowania banana - 5 pomysłów

Zdziwisz się, do czego można jej użyć!
Weronika Kwaśniak / 12.10.2015 07:01
nietypowe zastosowania banana, do czego użyć skórki od banana, co zrobić ze skórką od banana fot. Fotolia

Jeśli uwielbiasz jeść banany, mamy dla ciebie dobrą wiadomość - ich skórki również są bardzo przydatne! Od dziś nie musisz ich wyrzucać! Zobacz nasze pomysły na nietypowe zastosowania skórki od banana!

1. Do wybielania zębów

Marzysz o bielszych zębach? Możesz być w szoku, ale to marzenie pomoże ci spełnić... banan. Wystarczy, że po myciu będziesz przecierać zęby skórką tego żółtego owocu - oczywiście wewnętrzną stroną.

2. Do czyszczenia butów

Substancje zawarte w skórce są... naturalną pastą do butów! Poleruj skórzane buty jej wewnętrzną stroną, a następnie przetrzyj ściereczką. Twoje obuwie będzie lśnić!

3. Do naprawiania płyt CD

Rysa na płycie DVD lub CD uniemożliwia jej poprawne odtwarzanie? Nie załamuj rąk! Przetrzyj zniszczone miejsce skórką od banana, a potem zetrzyj nadmiar substancji miękką szmatką. Pozostaw płytę do wyschnięcia i spróbuj ponownie odtworzyć. W wielu przypadkach ta metoda działa naprawdę niezawodnie!

4. Jako nawóz

Skórka od banana jest świetnym, naturalnym nawozem. Posiekaj ją na kawałeczki i zakop w doniczce lub w ogródku, a twoje kwiatki odwdzięczą ci się pięknym wyglądem.

5. Do pielęgnacji cery

Składniki zawarte w bananach są zbawienne dla naszej skóry. Dzięki nim zyska ona promienny wygląd. Warto więc co jakiś czas delikatnie przetrzeć twarz wewnętrzną stroną skórki od banana!

Zobacz inne porady: