POLECAMY

8 najbrudniejszych przedmiotów w domu, których dotykamy każdego dnia. Nie ma tu deski klozetowej!

Zobacz nasz ranking: oto najbrudniejsze przedmioty w domu. Większość pozycji na liście może być dla ciebie dużym zaskoczeniem...
8 najbrudniejszych przedmiotów w domu, których dotykamy każdego dnia. Nie ma tu deski klozetowej! fot. Fotolia

Nawet najbardziej wysprzątany dom nie jest wolny od zarazków i drobnoustrojów - pomieszczenia nie są przecież sterylne. Wszyscy przywykliśmy do myśli, że bakterie po prostu nas otaczają! Czy wiemy jednak, które przedmioty są najbrudniejsze, nawet jeśli gołym okiem tego nie widać?

Niektóre pozycje na tej liście mogą być dla ciebie sporym zaskoczeniem. Co ciekawe, nie znajduje się na niej np. deska klozetowa.

Najbrudniejsze przedmioty w domu

  1. Deska do krojenia. To na jej powierzchni panują świetne warunki do rozwoju bakterii - kroimy przecież na niej np. surowe mięso. Zalecane jest posiadanie kilku różnych desek, każda powinna służyć do siekania innego rodzaju produktów.
     
  2. Gąbka. Badania dowodzą, że gąbki są około 200 tysięcy razy brudniejsze, niż... deski klozetowe. Brzmi niewiarygodnie? W ich ciepłym i wilgotnym wnętrzu uwielbiają zagnieżdżać się drobnoustroje.
  1. Klawiatura komputera. Czy zawsze dotykasz jej idealnie czystymi rękami? Nawet jeśli tak, to czy twój mąż lub dzieci również dokładnie szorują dłonie, zanim zasiądą przed ekranem?
  1. Pilot do telewizora. Tutaj sprawa ma się podobnie, jak z klawiaturą. Dotykamy go tyle razy dziennie, że po prostu nie może być inaczej! Często zdarza się też tak, że kurzu pomiędzy przyciskami jest tak dużo, że urządzenie przestaje działać.
  1. Kuchenna ściereczka. Chyba mało kto używa tej samej ścierki do wycierania talerzy i rąk. Nawet jeśli w twojej kuchni panuje jasny podział, wilgotna tkanina w połączeniu z mikroskopijnymi resztkami żywności, staje się siedliskiem bakterii.

  1. Szczotka do włosów. Drobnoustroje ją uwielbiają! Pamiętaj o tym, aby często ją myć - najlepiej przy użyciu szamponu.

  1. Drewniana łyżka. Masz w kuchni taką, którą otrzymałaś jeszcze jako pamiątkę po babci? Jak najszybciej się jej pozbądź! Już zmiana koloru drewnianej łyżki świadczy o tym, że tworzywo zaczyna się psuć...
  1. Szczoteczka do zębów. Mamy nadzieję, że naprawdę wymieniasz ją co 3 miesiące. Pamiętaj również o tym, że każdorazowe pozostawienie otwartej klapy od sedesu sprawia, że po twojej łazience zaczyna krążyć jeszcze więcej bakterii... Wierzysz w to, że nie osadzają się wtedy na szczoteczce?
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/rok temu
Ja nie jestem zbyt wielką fanką sprzątania nie ukrywam, a poza tym jestem tak zabiegana, że jak jestem w domu to wolę spędzić czas z rodziną niż biegać ze ścierą, na szczęście w mop24 mają bardzo fajną ekipę, która zajmuje się tym fachowo za mnie i mogę mieć więcej czasu dla siebie i bliskich
/2 lata temu
a jakie najbrudniejsze przedmioty w domu są u psa
/2 lata temu
Jeśli tak się chronić przed wszelkimi bakteriami, które są w powietrzu to może od razu lepiej przestać oddychać.