Myjki

Wysokociśnieniowe urządzenia czyszczące bez podgrzewania wody do użytku prywatnego znane bardziej pod popularną nazwą myjek wysokociśnieniowych kojarzą się przede wszystkim z myciem samochodów.
Wysokociśnieniowe urządzenia czyszczące bez podgrzewania wody do użytku prywatnego znane bardziej pod popularną nazwą myjek wysokociśnieniowych kojarzą się przede wszystkim z myciem samochodów.

Urządzenia te nie tylko zapewniają dużo większą skuteczność mycia niż wąż ogrodowy, ale również pozytywnie wpływają na środowisko naturalne – stosując tego typu urządzenia zużywają Państwo nawet do 80% mniej wody. Warto jednak pamiętać, iż urządzenia te sprawdzają się również w wielu innych pracach czyszczących wokół domu, a bogata gama wyposażenia dodatkowego oferowana przez producentów sprawia, iż urządzenia te staja się jeszcze bardziej wszechstronne. Bogata oferta urządzeń i wyposażenia dostępna na rynku pozwala na łatwe znalezienie modelu spełniającego oczekiwania nawet najbardziej wymagającego klienta.

Poza myciem samochodów, myjkę wysokociśnieniową w domu można wykorzystać do czyszczenia wszelkich wodoodpornych powierzchni płaskich wokół domu, takich jak kostka brukowa, płytki, brama garażowa, ogrodzenia murowane czy taras. Bardzo popularne przystawki do czyszczenia powierzchni płaskich (zarówno do powierzchni poziomych jak i pionowych) umożliwiają czyszczenie nawet nierównych powierzchni nie rozpryskując przy tym brudnej wody, oraz zapewniając większą wydajność powierzchniową i równomierny efekt czyszczenia. W rezultacie ten sposób mycia zabezpiecza przed niepożądanym zawilgoceniem innych powierzchni.

Myjki

Na rynku oferowane są również kompletne zestawy wyposażenia, które umożliwiają wykonanie różnorodnych zadań w zakresie czyszczenia. Jest to przykładowo zestaw do czyszczenia w ogrodzie, zestaw do czyszczenia motocykli, zestaw do mycia samochodu czy zestaw do mycia okien od zewnątrz doskonale nadający się na przykład do czyszczenia szyb w ogrodzie zimowym. Zestaw ten umożliwia wygodne czyszczenie miejsc trudno dostępnych bez konieczności korzystania z drabiny.

Wysokociśnieniowe urządzenia czyszczące można stosować również do udrażniania rur, odpływów kanalizacyjnych czy rynien. Specjalny zestaw do czyszczenia rur przy pomocy strumienia wysokociśnieniowego przesuwa się przez rurę udrażniając ją.

Są to tylko niektóre zastosowania popularnych myjek wysokociśnieniowych. Ich właściciele znajdą ich zapewne o wiele więcej.

Warto także pamiętać o środkach czyszczących i pielęgnacyjnych. Są to środki do czyszczenia różnego rodzaju powierzchni (np. plastiku, kamienia, drewna), lub do konkretnych zadań czyszczenia – szampon samochodowy, środek do czyszczenia kół, do usuwania insektów a także uniwersalne środki czyszczące do czyszczenia wszelkiego rodzaju wodoodpornych powierzchni. Niezwykle istotna jest również pielęgnacja wyczyszczonej powierzchni. Zastosowanie środka do pielęgnacji fasad i kamienia czy drewna, zapewni kilkumiesięczną ochronę powierzchni przed zabrudzeniami i wpływami czynników atmosferycznych oraz znacznie ułatwi ponowne czyszczenie.

W ofercie firmy Kärcher Sp. z o.o., która w swoim asortymencie posiada całą gamę urządzeń wysokociśnieniowych oraz wyposażenia dla prywatnych użytkowników pojawiła się również myjka wysokociśnieniowa z napędem hybrydowym. Urządzenie to dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii hybrydowej może być zasilane z sieci elektrycznej lub alternatywnie energią z akumulatora. Dzięki tym cechom, HC 10 jest doskonałym rozwiązaniem na przykład dla właścicieli domków letniskowych bez dostępu do sieci elektrycznej lub amatorów dalekich wypraw rowerowych – HC 10 pozwoli oczyścić zabłocony rower przed schowaniem go do bagażnika samochodu.


Źródło: www.dobrzemieszkaj.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/rok temu
na pewno pomaga w myciu ale jednak najważniejsza jest pielęgnacja samochodu. najlepiej mi sie sprawdza K2 Quantum, bo daje wysoki połysk