POLECAMY

Sposób na skuteczne mycie okien

Warto czasem zabrać się porządnie za sprzątanie. Jak umyć okna, które są szare i brudne? Wystarczy zastosować te rady...
Sposób na skuteczne mycie okien fot. Panthermedia
Okna warto myć co 4–6 tygodni. Brudne wyglądają nieestetycznie i w dodatku stanowią zaporę dla światła. Już po 2 miesiącach od ostatniego mycia do mieszkania wpada mniej słońca i to prawie o 40 procent!

Na mycie okien wybierz, jeśli to możliwe, dzień pochmurny. Ostre słońce sprawia, że powierzchnia szyb zbyt szybko wysycha i pozostają na niej wyraźne smugi.

Rozpocznij od przetarcia ram okiennych, potem zabierz się za mycie szyb. Nigdy nie czyść ich wyłącznie suchą szmatką, bo drobinki brudu mogą je porysować.

Jeśli zabraknie ci gotowego płynu do mycia szyb, możesz użyć roztworu ciepłej wody z sodą (2 łyżki na litr wody). Bardzo skuteczne jest też przetarcie szyb ściereczką zwilżoną spirytusem denaturowanym, a następnie wypolerowanie do sucha starymi elastycznymi rajstopami. Na szkle nie zostanie nawet najmniejszy pyłek.

Zadbaj także o zgromadzenie wygodnych akcesoriów, które sprawią, że praca pójdzie sprawnie i szybko. Skorzystaj z poniższych propozycji:
 
  • Ściereczka z imrofibry do mycia szyb
Dzięki strukturze plastra miodu pochłania ponad trzy razy więcej wody, niż sama waży, a także nie pozostawia smug ani drobinek materiału. Przetarte nią szyby pięknie błyszczą.
  • Żel czyszczący do mycia szyb
Jest gęstym koncentratem, który można stosować do wszelkiego rodzaju. Cena ok. 21 zł (HG)
  • Czyścik do krawędzi ram okiennych
Niezwykle skuteczny i wygodny. Na końcu rączki znajduje się skrobaczka do usuwania mocniejszych zabrudzeń.
  • Ściągaczka do mycia szyb bez smug
Bardzo poręczna. Można wymieniać w niej gumowe pióro i gąbkę pokrytą specjalną tkaniną umożliwiającą lepsze czyszczenie. Pasuje do kija teleskopowego, który umożliwia mycie okien bez wchodzenia na stołek.
  • Płyn do mycia szyb
Dzięki zawartości alkoholu płyn odpowiednio szybko paruje nie pozostawiając smug. Preparat zawiera też cząsteczki srebra, które tworzą na szybie warstwę ochronną. Ogranicza ona przyleganie kurzu.
  • Rękawice
Wytrzymałe i elastyczne nie utrudniają sprawnego poruszania palcami. Długi mankiet zapobiega pobrudzeniu lub zamoczeniu rękawów. Wygodny rant ułatwia zakładanie i zdejmowanie.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (9)
/4 lata temu
Dziękuję za rady napewno mi pomogą :)
/4 lata temu
Zapraszamy osoby prywatne do skorzystania z naszych usług w zakresie kompleksowego sprzątania mieszkań i domków jednorodzinnych.Zlecenia przyjmujemy codziennie od 7:00 do 23:00 pod numerem telefonu> 733-920-174
/5 lat temu
moim zdaniem prawdziwa gospadyni domu nie ma brudnych okien ja myje okna co dwa tyg do 3 mieszkam na wsi i nie ladnie jak ona i ramy sa brudne okurzone...potem biore sie za mycie dzwi... odkurzaniu potem przechodze do kuchni zamiatam ja normalna miotla ale spryskana delikatnie plynem do mycia szyb(szybciej przylegnie kurz i inne okruszki) na sam koniec przechodze do kuchni bo jest naj blizej korytarza:) myje szafki blaty kurz z parapetu zlew...potem zamiatam myje podlogi wietrze mieszkanie i przechodze do naj brydniejszego miejsca czyli korytarz i schody czynnosc powtarzam zamiatam myje :).....moi domownicy mowia ze jestem uzalerzniona od sprzatnia ale to moje cale rzycie mam dopiero 24 lata nie mam merza i dzieci ale czystosc to dla mnie jak przysiega malzenska ma byc czysto schludnie i koniec pa kobitki:P
POKAŻ KOMENTARZE (6)