dużo monet fot. Fotolia

Dlaczego wyjeżdżając na urlop warto zostawić monetę w zamrażarce?

Ta prosta czynność może naprawdę ocalić twoje zdrowie! Dowiedz się, o co chodzi!
Weronika Kwaśniak / 07.11.2016 05:59
dużo monet fot. Fotolia

Przed wyjazdem z domu zamykamy zawsze okna i wyciągamy wtyczki z kontaktów. W USA zawrotną karierę zrobił ostatnio pewien prosty trik, który powinniśmy wykonywać zawsze, gdy wyjeżdżamy z mieszkania choćby na weekend. W tym kraju sztuczka stała się tak popularna głównie ze względu na występujące często huragany. U nas jednak również zdarzają się przecież dość niespodziewane wichury, a latem gwałtowne burze. Warto więc poznać tę zasadę!

Burze - co robić?

Moneta w zamrażarce

  • Wlej do kubka zimną wodę.
  • Wstaw go do zamrażalnika i odczekaj, aż woda stanie się całkiem zamarznięta.
  • Wyjmij kubek i na wierzchu lodu ułóż dowolną monetę.
  • Wstaw kubek ponownie do zamrażarki i tam go pozostaw.

Czemu ma służyć ta sztuczka?

Jeśli okaże się, że np. podczas twojego dwutygodniowego pobytu na wakacjach, miały miejsce gwałtowne burze i przerwy w dostawie prądu, jedzenie w zamrażarce może być zepsute (pomimo że pozornie wygląda na świeże). Zjedzenie go może skutkować nie tylko zatruciem, ale również śmiertelnym niebezpieczeństwem - jeśli mięso zostało rozmrożone i zamrożone ponownie, może być pełne bakterii.

Prawdopodobnie po powrocie do domu byłabyś całkowicie nieświadoma tego, że prądu nie było przez dłuższy czas, a żywność w zamrażalniku nie nadaje się już do spożycia. Właśnie tutaj z pomocą przychodzi kubek z monetą.

Jeśli pieniążek znajduje się nadal na wierzchu warstwy lodu, oznacza to że w czasie twojej nieobecności nic złego się nie działo.

Czy zjełczałe jedzenie jest toksyczne?

Jeśli moneta jest teraz na dnie kubka, znaczy to że wszystkie produkty spożywcze należy wyrzucić. Zamrażarka całkowicie się rozmroziła i jedzenie jest zepsute.

Jeżeli natomiast pieniążek znajduje się w połowie naczynia, zachowaj ostrożność. Produkty nie muszą być zepsute, ale te delikatniejsze (np. mięso) dla bezpieczeństwa nie powinny być spożywane.

Trik z monetą w zamrażarce dla mieszkańców polskich miast może brzmieć absurdalnie. W końcu w metropoliach dość rzadko zdarzają się przerwy w dostawie prądu, a jeśli już się pojawiają, to raczej usterki są później szybko usuwane. Jednak na wsi ryzyko całkowitego rozmrożenia lodówki jest całkiem realne - sama mieszkam w niewielkiej miejscowości, gdzie po burzy nie ma czasem prądu przez wiele godzin.

Warto przed wyjazdem umieścić monetę w zamrażarce!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)