POLECAMY

Mikrofalówki - kupuj z nami

Zapewne jeszcze długo chętnie będziemy wybierali wolno stojące mikrofalówki do swojej kuchni. Przede wszystkim dlatego, że to stosunkowo niewielkie urządzenia, które można postawić w dowolnym i wygodnym dla użytkowników miejscu; potrzebny jest w zasadzie tylko dostęp do gniazdka elektrycznego i dogodne otwieranie drzwiczek.
Zapewne jeszcze długo chętnie będziemy wybierali wolno stojące mikrofalówki do swojej kuchni. Przede wszystkim dlatego, że to stosunkowo niewielkie urządzenia, które można postawić w dowolnym i wygodnym dla użytkowników miejscu; potrzebny jest w zasadzie tylko dostęp do gniazdka elektrycznego i dogodne otwieranie drzwiczek.

Wolno stojącą mikrofalówkę można też w razie potrzeby przesunąć lub w ogóle przestawić. Argumentem nie do podważenia jest też atrakcyjna cena. Wygoda plus design Typowa mikrofalówka to biały prostopadłościan o wymiarach ok. 28x46-50x36-40 cm (wys./szer./gł.) z otwieranymi w lewą stronę drzwiczkami i pokrętłami do sterowania. Jednak coraz więcej urządzeń odbiega od tego standardu. Tryumfy święci stal nierdzewna, w modzie jest także czarna obudowa. Zastosowanie elektroniki owocuje dotykowymi panelami sterowania, które ułatwiają korzystanie z zaawansowanych funkcji i programów. Wygodnym rozwiązaniem mogą być drzwiczki – jak w typowym piekarniku – otwierane do dołu. Niektórzy producenci powiększają wewnętrzną przestrzeń kuchenki np. poprzez zaokrąglenie tylnej ścianki komory, co pozwala w urządzeniu o standardowych wymiarach zmieścić naczynie o średnicy nawet 32 cm. Działanie mikrofalówki opiera się na wykorzystaniu fal elektromagnetycznych. Pod ich wpływem, wewnątrz przyrządzanej potrawy, dochodzi do drgań cząsteczek wody, a tym samym powstania energii cieplnej. Wnętrze mikrofalówki pokryte jest specjalną emalią ceramiczną lub stalą nierdzewną, które gwarantują równomierne rozchodzenie się mikrofal i ich odpowiednie działanie na przygotowywaną potrawę. Sprzyja temu również obrotowy talerz. Ze względów bezpieczeństwa ważne są odpowiednie drzwiczki – z przeszkleniem pokrytym metalową siatką, która podobnie jak specjalna uszczelka, zapobiega wydostawaniu się mikrofal na zewnątrz.

Funkcje jakich potrzebujesz
Kuchenka mikrofalowa kojarzy się z błyskawicznym rozmrażaniem i podgrzewaniem gotowych dań. I są to podstawowe programy, jakie posiadają wszystkie kuchenki mikrofalowe. Różnice między poszczególnymi modelami widać w precyzji i łatwości dobrania parametrów do potrzeb konkretnej potrawy. Urządzenia wyższej klasy mają ściśle przyporządkowaną moc i czas podgrzewania dla niemal każdego produktu, a te wyposażone w systemy inteligentnego sterowania same ustalają odpowiednie parametry. Ale w nowoczesnych kuchenkach mikrofalowych można przyrządzać potrawy na różne sposoby. Większość z nich posiada funkcję grilla. Nie każdy jednak daje takie same możliwości – tradycyjna pojedyncza spirala pozwoli tylko nieznacznie przyrumienić potrawę, dużo lepsze efekty daje grill kwarcowy, a jeżeli kuchenka dodatkowo wyposażona jest w termoobieg, można w niej bez problemu upiec kurczaka. Opiekanie na chrupko od spodu umożliwia specjalny talerz utrzymujący bardzo wysoką temperaturę. Kuchenki wyższej klasy bywają także wyposażone w funkcję gotowania na parze – to ukłon w stronę mody na zdrowe jedzenie, pozwala przygotowywać potrawy lekkostrawne, przy minimalnej stracie witamin i składników mineralnych.

Zaawansowana technika
W najprostszych, sterowanych mechanicznie urządzeniach za pomocą zazwyczaj dwóch pokręteł sami wybieramy potrzebne czas i poziom mocy. W urządzeniach o zaawansowanym systemie sterowania jest inaczej – korzystając z przycisków lub panelu dotykowego wybrać należy rodzaj i wagę potrawy, a wszystkie parametry kuchenka dobierze sama. Pomocą służą użytkownikowi elektroniczne wyświetlacze informujące o etapie pracy kuchenki i czasie pozostałym do jej zakończenia. Urządzenia zaawansowane technicznie gwarantują nie tylko łatwiejszą obsługę, ale i większe możliwości. Oferują m.in. gotowanie kombinowane, dzięki któremu jednocześnie korzystamy z mikrofal i np. grilla, albo gotowanie wieloetapowe, w którym bez ingerencji użytkownika, następuje po sobie kilka różnych rodzajów obróbki termicznej.

Jedni nie wyobrażają sobie bez nich życia, inni traktują z rezerwą. Faktem jest, że kuchenki mikrofalowe stały się już standardowym wyposażeniem znakomitej większości kuchni. I chociaż coraz częściej pojawią się w wersji do zabudowy, to popularność modeli wolno stojących nie maleje. Wybierając się na zakupy powinniśmy mieć rozpoznane własne potrzeby i oczekiwania w stosunku do urządzenia oraz wymierzone miejsce, gdzie ma stanąć.

Waldemar Pokora, Product Manager White Goods / Solar, Sharp Electronics Poland
Termoobieg w kuchenkach mikrofalowych znacznie ułatwia przygotowywanie różnorodnych posiłków. Mikrofalówka wyposażona w taką funkcję ma wbudowany wentylator, dzięki któremu gorące powietrze jest równomiernie rozprowadzane we wnętrzu komory. W połączeniu z możliwością precyzyjnego zaprogramowania czasu i temperatury, taka kuchenka nie ustępuje swą funkcjonalnością tradycyjnemu piekarnikowi. Kuchenki mikrofalowe z termoobiegiem zazwyczaj charakteryzuje również możliwość pracy kombinowanej, czyli możemy w niej gotować, piec i grillować. Modele z wyższej półki, wyposażone dodatkowo w funkcję podwójnego grilla, oferują jeszcze więcej korzyści. Kupując właśnie taki model możemy upiec w domu nie tylko bułki czy chleb, ale także zjeść doskonale przyrumienioną i soczystą pizzę, która smakiem nie ustępuje tej z włoskiej pizzerii.

Wzory i kolory

EMS 2840 S – nowoczesny, opływowy kształt, obudowa w kolorze inox i drzwiczki z czarnego szkła; sterowanie elektroniczne, grill, 7 poziomów mocy; cena: ok. 649 zł, prod.: Electrolux.

Mikrofalówki - kupuj z nami - dokonczyc zdjecia

MM23 GE B – biała obudowa i ciekawy kształt szyby; sterowanie elektroniczne, grill kwarcowy, 5 poziomów mocy; cena: ok. 419 zł, prod.: FagorMastercook.

Mikrofalówki - kupuj z nami - dokonczyc zdjecia

29 ZO16 – czarna obudowa i duży panel sterowania z menu obrazkowym; funkcja gotowania na parze, system samoczyszczący; cena: ok. 1.299 zł, prod.: Zelmer.

Mikrofalówki - kupuj z nami - dokonczyc zdjecia

MAX 38 – wyraźnie zaokrąglona tylna część urządzania pozwala na ustawienie go w narożniku; sterowanie elektroniczne, grill, 5 poziomów mocy; cena: ok. 765 zł, prod.: Whirlpool.

Mikrofalówki - kupuj z nami - dokonczyc zdjecia

źródło: www.dobrzemieszkaj.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)