Magia okna

Oryginalny kształt oraz odpowiednio dobrana kolorystyka okien może nadać wyjątkowy wygląd każdemu pomieszczeniu. Przekonaj się sam, jak bardzo okna mogą odmienić wnętrze!
/ 17.10.2007 13:03
Oryginalny kształt oraz odpowiednio dobrana kolorystyka okien może nadać wyjątkowy wygląd każdemu pomieszczeniu. Przekonaj się sam, jak bardzo okna mogą odmienić wnętrze!

Przy projektowaniu wnętrza jednym z kluczowych elementów optymalnego zaaranżowania przestrzeni jest umiejętne wykorzystanie sposobu rozmieszczenia okien. Naturalne światło sprawia, że czujemy nie tylko przypływ pozytywnej energii, lepiej nam się pracuje i wypoczywa, ale również optycznie zwiększamy powierzchnię naszego mieszkania. Często wybór okien traktowany jest jako mało istotny, tymczasem staranny dobór modelu i koloru okna może nadać każdej przestrzeni niepowtarzalnego stylu i charakteru. Dla tych właśnie, którzy poszukują nieszablonowych rozwiązań w aranżacji przestrzeni swoją ofertę adresuje producent okien, firma Oknoplast-Kraków.

Z dbałości o piękno
O charakterze okna oprócz koloru w dużej mierze decyduje także ich kształt. Zainteresowani mają do wyboru m.in. profile: łukowate, półokrągłe, trapezowe czy trójkątne. Bardzo dobrze, gdy wewnętrzny kolor profilu jest dopasowany do wystroju pomieszczeń. Wymaga to jednak rozwagi i wyczucia, aby nie popsuć walorów estetycznych wnętrza. W ofercie naszej firmy znajdują się okna o kolorowych profilach. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że wnoszą do domu radosne barwy. Poza tym stanowią bardzo ciekawe uzupełnienie wystroju wnętrza, ponieważ istnieje możliwość dopasowania okien względem kolorów ścian, mebli lub zasłon. Bogactwo naszej oferty pozwala dopasować się do gustów i wymagań naszych klientów podkreśla Grzegorz Filipek, Z-ca Dyrektora ds. Marketingu i Reklamy Oknoplast-Kraków.

Producent dysponuje paletą 48 barw podstawowych, z których klienci mogą wybrać interesujący ich model. Popularne barwy to odcienie zieleni, które działają uspokajająco (polecane do sypialni), czerwony profil dobrze wygląda w kuchni, a kolory ciepłe, jak np. żółty z powodzeniem można stosować w pokojach i salonie. Dużym zainteresowaniem cieszą się także kolory drewnopochodne, które efektywnie prezentują się w klasycznych, eleganckich wnętrzach. Warto również zwracać uwagę na subtelne różnice między dostępnymi odcieniami. Zdarza się, że pomimo iż teoretycznie zdecydowaliśmy się na te same kolory w całym pomieszczeniu – to wyglądają one inaczej na zasłonach, ścianie czy wybranym profilu okiennym. Przed wyborem warto jednak kierować się przede wszystkim własnymi preferencjami, a nie sugerować się wyłącznie opiniami stylistów zachęcających do tworzenia odważnych zestawień kolorystycznych. Doskonałym uzupełnieniem oferty Oknoplast-Kraków są aluminiowe klamki Hoppe (dostępne w czterech kolorach: białym, srebrnym, złotym i ciemno brązowym), które nadają oknom nowoczesny i dynamiczny charakter.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)