Czyste ręczniki poskładaj i włóż do kosza, którego dno najlepiej wyłożyć zapachowymi mydełkami lub świecami

Łazienka – jak ją uporządkować?

Sprzątanie łazienki przysparza Ci wielu problemów? Chciałabyś wiedzieć jak uporządkować łazienkę? Nie wiesz jak sprawić, by Twoja łazienka zawsze była czysta i uporządkowana?
/ 08.08.2011 09:44
Czyste ręczniki poskładaj i włóż do kosza, którego dno najlepiej wyłożyć zapachowymi mydełkami lub świecami

Z naszymi poradami z łatwością opanujesz chaos i bałagan, a Twoja łazienka zawsze już będzie świecić czystością i przykładem.

 1. Pozbądź się starych kosmetyków

Wyrzuć wszystkie przeterminowane i zużyte kosmetyki. Z pewnością masz pełno starych próbek, mydełek oraz kosmetyków do makijażu takich jak cienie do powiek czy szminki, które niepotrzebnie zajmują sporo miejsca. Wyrzuć je po kilku miesiącach stosowania lub kiedy miałaś infekcję podczas ich używania. Z radością odkryjesz, ile miejsca zyskałaś.

 1. Zamontuj haczyki na ręczniki

Ręczniki są regularnie narażane na działanie wilgoci, dlatego powinny mieć miejsce, by swobodnie wyschnąć. Dobrze zatem, abyś zamontowała haczyk na ręcznik dla każdego członka rodziny. Możesz także zamontować specjalny drążek na ręcznik, na którym wyschnie dużo szybciej niż na haczyku.

Zobacz także: Jak utrzymać porządek w kuchni?

 1. Czyste ręczniki przechowuj w koszu

Czyste ręczniki poskładaj i włóż do kosza, którego dno najlepiej wyłożyć zapachowymi mydełkami lub świecami, jednak uważaj, by nie były zbyt kolorowe (mogłyby zafarbować tkaninę). Dzięki temu trikowi Twoje ręczniki będą pięknie pachnieć.

 1. Waciki i płatki kosmetyczne

Waciki i płatki kosmetyczne są niezbędne jeśli używasz toniku, mleczka do demakijażu lub zmywacza do paznokci. Przechowuj je w specjalnym koszyczku lub słoiczku, dzięki czemu zawsze będziesz mieć je pod ręką.

 1. Zamontuj półki na kosmetyki

Na pewno są kosmetyki, których używasz codziennie i ciągłe chowanie ich w szafce byłoby niewygodne. Świetnym rozwiązaniem jest zamontowanie półek na najczęściej używane środki do pielęgnacji i stylizacji.

Szczoteczki do zębów trzymaj w jednym kubku.
Aby zachować higienę, pamiętaj aby nigdy nie odkładać szczoteczki na zlewie – zawsze wkładaj ją do kubeczka lub słoiczka do tego przeznaczonego. Dopilnuj, żeby każdy z domowników przestrzegał tej zasady, dzięki czemu zapobiegniecie rozprzestrzenianiu się zarazków.

 1. Mydła przechowuj z ręcznikami

Wyjmij mydła z plastikowych opakowań i umieść je na półce lub w koszu z ręcznikami. Zapewnisz swoim ręcznikom piękny aromat – zapach wypełni całą bieliźniarkę – a sobie łatwiejszy dostęp do mydła.

 1. Ułóż ręczniki według wielkości

Nie kładź ręczników byle jak. Poskładane ręczniki układaj według wielkości – te największe, kąpielowe ułóż na jednym stosie, te do rąk – na drugim, a myjki na trzecim stosiku. Tym sposobem Twoim domownikom będzie znacznie łatwiej odnaleźć potrzebny ręcznik.

Zobacz także: Jak urządzić szafkę ze środkami czystości?

 1. Zamontuj haczyki na szlafroki

Podobnie jak ręcznik, każdy członek rodziny ma swój szlafrok – dobrze, aby miał on swoje miejsce w łazience. Najlepszym sposobem jest zamontowanie haczyków na wewnętrznej stronie drzwi od łazienki, dzięki czemu każdy domownik będzie miał miejsce na swój szlafrok.

 1. Środki do czyszczenia schowaj w jednej szafce

Wszystkie środki czyszczące i inne toksyczne substancje schowaj w jednej szafce, na przykład pod zlewem, dzięki czemu zaoszczędzisz sporo czasu. Jeśli masz dzieci, koniecznie załóż na niej blokadę, tak, aby była dla nich niedostępna.

 1. Podziel zapasowe kosmetyki na grupy

Jeśli zdarza Ci się kupować kosmetyki w hurtowych ilościach, podziel je na kilka grup, np. szampony, balsamy, produkty do pielęgnacji twarzy, itp.

 1. Produkty sezonowe schowaj w bieliźniarce

Produkty, których nie używasz przez cały rok, jak na przykład kosmetyki do opalania, mydelniczka i świecznik z motywem Bożego Narodzenia, ustaw gdzieś z tyłu. Są potrzebne jedynie w określonych porach roku, dlatego nie muszą stać na wierzchu.

 1. Kosmetyki do makijażu włóż do jednej szuflady

Kosmetyki do makijażu są bardzo delikatne i gdybyś je umieściła w szafce, mogłyby się pokruszyć lub połamać. Przełóż je do szuflady i poukładaj zgodnie z ich przeznaczeniem, na przykład w jednym miejscu kosmetyki do makijażu oczu, w drugim do makijażu twarzy a w trzecim do makijażu ust.

 1. Wałki do włosów trzymaj w pojemniku

Porozrzucane luzem wałki do włosów mogą się pobrudzić, a przecież nie chcesz, by kurz przeniósł się na Twoje włosy! Umieść wałki i spinki do jednego, najlepiej plastikowego pojemnika. W ten sposób zapobiegniesz ubrudzeniu się i zapodzianiu wałków.

Źródło: Wydawnictwo HELION SA / Septem.pl