Karcher do mycia okien fot. Materiały prasowe

Karcher do mycia okien – myjka do okien: jak działa, ceny, przydatność

Lekka myjka na baterie, czyli Karcher do mycia okien. Dzięki niemu umycie nawet kilku okien to fraszka. Nie brudzisz rąk, ani parapetu. Brudna woda trafia do pojemnika, z którego łatwo ją wylać.
Barbara Lasota / 02.07.2019 11:34
Karcher do mycia okien fot. Materiały prasowe

Jeśli zdecydujesz się na Karcher do mycia okien, nie musisz już zastanawiać się nad wyborem dobrze polerującej ścierki. Nie będziesz też potrzebować ścierki czy gąbki do mycia i wiaderka na wodę. Nie będziesz narażać dłoni na kontakt z detergentem. Trzymając rączkę lekkiej myjki czyli Karchera, błyskawicznie umyjesz wszystkie okna. Bez smug.

Karcher do mycia okien - co to jest

Ta myjka przypomina trochę mały, ręczny odkurzacz do okruchów lub do czyszczenia tapicerki. Myje nie tylko okna. Można nią czyścić także te powierzchnie:

  • lustra
  • flizy
  • blaty stołów wykonane ze szkła
  • kabiny prysznicowe
  • wszystkie płaskie i gładkie powierzchnie, np. kafelki na ścianie.

Jak wybrać myjkę do okien

Producent oferuje kilka modeli. Warto porównać ciężar (średnio to ok. 0,6 kg) i czas pracy baterii. Zwłaszcza, jeśli masz do mycia więcej okien, bo w przypadku 3–4 praktycznie jest to bez znaczenia. Modele bardziej zaawansowane mają w komplecie ładowarkę i diodę LED pokazującą stan naładowania. Karchery  do mycia okien różnią się także emisją hałasu. Średnio na jednej baterii można umyć 25 okien. Ale są modele z trwalszymi bateriami, które wymienia się, lub ładuje rzadziej.

Jak zaradzić parowaniu okien

Ile kosztuje Karcher?

Ceny karcherów do mycia okien są dość zróżnicowane.

  • Model WV 1 Plus 1.633-014.0 można kupić w granicach 179 zł. Ma on spryskiwacz  z padem z mikrofibry do mycia, zbiornik na brudną wodę 100 ml, szerokość ssawki wynosi 25cm. Czas pracy przy naładowanych bateriach: 20 minut.Wydajność 55 m.kw. W komplecie jest ładowarka.
  • Gdy zdecydujesz się na model o ok.100 zł droższy (WV 5 Premium 1.633-453.0), będzie on miał wydajność prawie dwukrotnie wyższą, bo ok.105 m.kw. Czas pracy baterii jest dłuższy,wynosi 35 minut. Waży on nieco więcej, bo 0,7 kg, ale w wyposażeniu jest jeszcze dodatkowa mała ssawka i płyn do mycia szyb.

Firma oferuje sporo modeli, wśród nich są także takie przekraczające cenę 300 zł. Jednak do niewielkiego domu, wystarczy kupić tańszy.

Na czym polega mycie Karcherem

Najpierw używasz znajdującego się w komplecie spryskiwacza, w którym jest woda z detergentem i rozcierasz płyn na szybie za pomocą pada z mikrofibry. Potem polerujesz szybę ssawką, która zasysa brudną wodę z osuszanych i polerowanych okien. Moc zasysająca wodę w trakcie jej ściągania z okna pozwala na wygodne (nie siłowe) używanie myjki.

Inne myjki do mycia okien

  • Odkurzacz Dry&Clean marki Leifheit z mopem Window Cleaner z mikrofibry lub bez mopa. Jeśli kupisz urządzenie bez wspomnianego mopa, wtedy rozprowadzasz na szybach płyn inną ścierką i polerujesz do sucha tym odkurzaczem. Również działa na baterie i również błyskawicznie osusza okna gumową wycieraczką, która ma funkcję zasysania brudnej wody. Cena 160 -200 zł.
  • Ściągaczka do okien Windomatic Power firmy Vileda. W komplecie może być ręczny mały mop do szyb mikrofibry ze spryskiwaczem lub nie. W zależności od modelu. Urządzenie szybko osusza i poleruje okno lub inną gładką powierzchnię, zasysając brudną wodę. Cena od 150 do 190 zł.
  • Myjka do okien Electrolux. W komplecie może być mały mop z mikrofibry do czyszczenia szyb,butelka z rozpylaczem płynu, skoncentrowany detergent i jedna lub dwie gumowe ściągaczki. Cena 180-250zł, w zależności od modelu.

Przeczytaj także:
Jak myć okna bez smug
Sposoby na zaparowane szyby w aucie
Jak uszczelnić okna przed zimą