5 zasad organizacji udanej imprezy karnawałowej

O czym pamiętać, gdy organizujesz domówkę?
jak zorganizować fajną imprezę, o czym pamiętać przy organizacji domówki fot. Fotolia

Masz w planach organizację tzw. domówki, a nie wiesz o czym powinnaś pamiętać? Chciałabyś, aby spotkanie udało się w 100%? Zobacz nasz krótki poradnik, jak zorganizować fajną imprezę!

1. Nie zapraszaj zbyt wielu gości

Z pewnością oglądałaś film "Projekt X", w którym amerykański nastolatek, niezbyt lubiany przez kolegów, organizuje domówkę na kilka tysięcy osób? Skutki oczywiście są opłakane, a do opanowania całej imprezy potrzebny jest ostatecznie kordon policji i helikoptery.
Być może nie planujesz zabawy na tak wielką skalę, pamiętaj jednak, aby realnie ocenić rozmiary swojego mieszkania. Nawet jeśli mieszkasz w dużym domu, 50tka gości będzie zdecydowanie trudniejsza do kontrolowania niż grupa 20 osób. Kiepsko kończy się zazwyczaj także przyprowadzanie "znajomych znajomego". Oczywiście, możesz zrobić wyjątki, jeśli jednak nieświadomie rzucisz hasło: "Zaproście kogo chcecie, będzie super!", ilość zaproszonych może zwiększyć się kilkakrotnie.

2. Zapytaj sąsiadów o zgodę

Ten punkt dotyczy cię zwłaszcza wtedy, gdy organizujesz imprezę w bloku. Nawet jeśli masz wyluzowanych sąsiadów, którzy nie wszczynają awantur z byle powodu, warto uprzedzić ich wcześniej o domówce i dyplomatycznie zapytać, czy nie będzie im to przeszkadzać.
Będą wtedy dużo milsi niż w sytuacji, gdyby zostali postawieni przed faktem dokonanym - np. znienacka obudzeni przez głośne krzyki i muzykę. Nikt nie lubi tego rodzaju "miłych niespodzianek", a raczej nie potrzebujesz na imprezie dodatkowych gości w osobach funkcjonariuszy policji.

3. Wynieś cenne przedmioty

Nawet jeśli nie masz w domu drogocennych antyków, zawsze warto uprzątnąć pomieszczenie (bądź pomieszczenia), w których odbywać się będzie impreza. Wynieś wszystko, co może się stłuc. Zwiń dywan, zwłaszcza jeśli jest jasny.

4. Zadbaj o dobre jedzenie

Nie oznacza to wcale całego dnia spędzonego w kuchni. Przygotuj szybkie i efektowne przekąski, poproś też każdego z gości, aby przyniósł coś ze sobą. Głodni uczestnicy imprezy na pewno nie będą dobrze się bawić!

5. Uruchom kreatywność

...nie tylko swoją, ale również innych. Proponujemy urządzenie imprezy tematycznej, na której wszyscy ! Domówka w stylu hawajskim, hollywoodzkim, Bollywood lub w klimacie Dzikiego Zachodu z pewnością zapadnie w pamięć na długo. Wystarczy odrobina kreatywności przy wymyślaniu przebrań, dekoracji, menu i oprawy muzycznej, a efekt będzie naprawdę świetny.

Zobacz pomysły na karnawałowe menu:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/tydzień temu
Zgadzam się z tym zdecydowanie. My robiliśmy imprezę naszej szkoły tańca w ogrodzie i było fantastycznie, a zdecydowanie zmniejszają się koszty! Zamiast znalezienia sali, grupa eventowa Orchidea, która się zajmowała organizacją imprezy mogła zorganizować dobry parkiet, nagłośnienie - co jest ważne na imprezie semestralnej szkoły tańca, no i przepyszne jedzenie o jakim moglibyśmy tylko pomarzyć, gdybyśmy sami się za to wzięli. Nie znam dobrych firm cateringowych, a ci, którzy zajmują się profesjonalnie organizacją imprez :)
/7 miesięcy temu
Wspaniałym pomysłem nawet na duże imprezy, jak komunia, czy mniejsze wesele jest organizacja wydarzenia w swoim ogrodzie. Co prawda pogoda w Polsce jest mało przewidywalna, ale tego typu rozwiązanie pozwala na dużą oszczędność. Warto zorientować się co proponuje rynek - czasem obsługa techniczna imprezy przez profesjonalną firmę nie jest droższa od wypożyczenia samego sprzętu (który trzeba przecież jeszcze potrafić ustawić i wziąć za niego odpowiedzialność).