jak zaoszczędzić miejsce w łazience, jak oszczędzać miejsce w ciasnej łazience fot. Fotolia

Jak zaoszczędzić miejsce w łazience - 6 trików

Sprawdź o czym pamiętać, gdy masz małą łazienkę!
Weronika Kwaśniak / 14.08.2014 09:00
jak zaoszczędzić miejsce w łazience, jak oszczędzać miejsce w ciasnej łazience fot. Fotolia

Małe mieszkanie może być naprawdę bardzo przytulne, ma jednak zawsze jeden minus - mieszkańcom wiecznie brakuje miejsca i przestrzeni, aby poustawiać niezbędne sprzęty i przedmioty. Jeśli problem niewielkiej łazienki dotyczy właśnie ciebie, koniecznie sprawdź nasze triki, jak zaoszczędzić miejsce w łazience!

Jak zaoszczędzić miejsce w łazience - 6 trików

  1. Wybierz model suszarki na pranie, który umieszcza się pod sufitem. Dzięki temu zniknie problem braku miejsca na suszące się ubrania!
  2. Postaraj się zrezygnować ze stojących szafek. Oczywiście, miejsce na schowanie kosmetyków czy ręczników jest na pewno bardzo potrzebne, wybierz jednak takie szafki, które można zawiesić na ścianie - np. nad spłuczką sedesową, nad wanną, nad pralką.
  3. Kup pralkę, którą ładuje się od góry. Te modele zajmują na ogół mniej miejsca, a dodatkowo nie potrzebujesz pozostawiać wolnej przestrzeni na otwieranie drzwiczek.
  4. Jeśli masz małą łazienkę, zdecyduj się na prysznic zamiast wanny. Jeżeli jednak jesteś wielbicielką długich kąpieli, wybierz model z bardzo wysokim brodzikiem.
  5. Szukaj wszelkich rozwiązań typu 2 w 1 - może lustro ścienne, które jest jednocześnie szafką? Ta część wyposażenia wcale nie musi wyglądać niczym relikt PRL-u!
  6. Zadbaj także o optyczne powiększenie niewielkiej łazienki. Kafelki nie powinny być ciemne!

Sprawdź inne porady: