Musisz usunąć silikon? Zobacz, jak to zrobić, by niczego nie zniszczyć!

Silikon w łazience czy kuchni to niezbędny element wykończeniowy. Z czasem jednak żółknie i trzeba go wymienić. Wiesz, jak to zrobić?
Wioletta Górecka / 30.11.2018 22:53

Stary silikon nie tylko wygląda nieestetycznie, ale także nie spełnia swojej roli, jeśli jest postrzępiony. Dlatego raz na jakiś czas trzeba go wymienić! Jak to zrobić? Pod żadnym pozorem nie używaj siły ani ostrych narzędzi  - w ten sposób go nie zdejmiesz, a jedynie możesz uszkodzić otaczającą go powierzchnię!

Jak usunąć silikon? To całkiem proste!

Próba pozbycia się silikonu papierem ściernym może skończyć się również co najwyżej poszukiwaniem nowej umywalki/ brodzika/wanny czy innego elementu, który zabezpieczony jest silikonem.

Aby usunąć stary, pożółkły silikon, musisz użyć specjalnego preparatu do rozpuszczania silikonu. Dostaniesz go w każdym sklepie budowlanym, typu Castorama czy OBI.

Taki płyn należy nanieść na silikon (najlepiej pędzielkiem, koniecznie w rękawicach ochronnych!), a następnie pozostawić na kilkanaście minut.

Po tym czasie rozmiękczony silikon podważ i usuń szpachelką. Powierzchnię, na której znajdował się preparat, koniecznie dokładnie umyj wodą z detergentem – te środki są silnie żrące!

Więcej na ten temat znajdziesz tutaj!

Zobacz także:
Jak wyczyścić fugi w łazience?
Jak pozbyć się kamienia z kafelek?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)