Pożegnaj zimową zmorę: zobacz, jak usunąć sól z butów!

Białe smugi, szare plamy - tak zimą wyglądają nasze ukochane kozaczki. Podpowiadamy, jak o nie zadbać. Zobacz, jak usunąć sól z butów!
jak usunąć sól z butów, jak usunąć sól na butach, usuwanie plam z soli na butach fot. Fotolia

Sól na butach jest dla mnie największą zimową zmorą. Podobnie jak pewnie dla wielu z was... Jak ją usunąć? Użyj wody z octem, oliwki dla dzieci, oliwy z oliwek albo wosku pszczelego z fluorem. Przy każdej z tych metod musisz jednak zachować właściwe proporcje, aby nie odbarwić skóry. Zobacz dokładne wskazówki!

Jak usunąć sól ze skórzanych butów?

Jak je zabezpieczyć? Posmaruj dobrą pastą na bazie wosku pszczelego (warto też zainwestować w wosk pszczeli z fluorem, od 17 zł) lub tłuszczem do skóry (od 5 zł).

Jeśli powstaną zacieki z soli - już na ulicy możesz przetrzeć chusteczką nawilżaną oliwką. Po powrocie do domu ślady soli zmyj wodą, jeśli nie do końca schodzą, usuń je wodą z octem. Następnie wysusz buty w temperaturze pokojowej i znowu wypastuj. Nie stawiaj ich obok grzejnika - to im wcale nie posłuży!

Jak się pozbyć nieprzyjemnego zapachu z butów?

Jak usunąć sól z zamszowych butów?

Zamsz oraz nubuk w ramach ich zabezpieczenia spryskaj solidnie specjalnym impregnatem. Jego koszt nie jest wysoki, a produkt skutecznie zabezpieczy powierzchnię obuwia. Powstałe plamy z soli i białe smugi możesz z kolei przetrzeć mydlaną wodą z dodatkiem octu.

Gdy wyschną, potrzymaj je przez chwilę nad garnkiem z gotującą się wodą, a następnie wyczyść gumową szczoteczką.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/3 lata temu
nigdy się nie dowiem jak usuwać sól z butów
/3 lata temu
ludzie ludzie ludzie ludzie heeeeeeeelp jak usunąć sól z butów które są sandałamI!?!?!?!?
/3 lata temu
mam taki kłopot jak usunąć sól z butów emu