jak urządzić małą łazienkę fot. Fotolia

Jak urządzić małą łazienkę - porady

Naprawdę może taka być, jeśli tylko dobrze dobierzesz kolorystykę i wyposażenie!
Barbara Lasota / 30.09.2016 15:12
jak urządzić małą łazienkę fot. Fotolia

Gdy powierzchnia twojej łazienki wynosi zaledwie 4–5 m kw., szczególnie starannie przemyśl jej kolorystykę. Unikaj też gromadzenia dużej ilości kosmetyków na odkrytych półkach. Poszukaj urządzeń mniejszych gabarytowo i znajdź miejsce na szafki.

Jak urządzić małą łazienkę?

  • Zdecyduj się na jasne kolory, bo one optycznie powiększają wnętrze. Najbardziej sprawdza się biel, ale jeśli wydaje ci się zbyt sterylna, wybierz np. jasny błękit, pastelowy róż, bardzo jasną żółć lub zieleń. Jeśli lubisz ciemne, nasycone barwy, to ew. wprowadź kilka takich dodatków. W małej łazience dobrze jest ograniczyć ilość barw do dwóch. Może być również jedna, w dwóch odcieniach.
  • Zaprojektuj schowki. Takiemu pomieszczeniu nie dodają urody odkryte półki całe zastawione różnokolorowymi kosmetykami. Oczywiście jedna, np. przy lustrze może być, ale resztę drobiazgów pochowaj w szafkach i zabudowanych wnękach.
  • Rozejrzyj się za umywalką, wanną, toaletą i pralką mniejszych rozmiarów. W małej łazience liczy się każdy centymetr.
  • Rozważ zakup umywalki montowanej na szafce, będziesz miała pod nią półki. Warto także obudować wannę, aby mieć pod nią schowek. Oczywiście kabina zajmie mniej miejsca niż wanna, ale zastanów się, czy na pewno chcesz zrezygnować z wanny.  
  • Wysoka szafa. Jeśli masz chociaż 50 cm wolnej przestrzeni, zamów u stolarza wysoką wysuwaną szafkę typu cargo. Zmieszczą się w niej kosmetyki, detergenty i ręczniki.

Autorka jest redaktorem dwutygodnika "Pani Domu"

Zobacz też nietypowe zastosowania produktów:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/31.01.2019 21:07
Czy klinkier to dobry materiał do łazienki? Planuje remont w przyszłym roku i szukam inspiracji. Z jednej strony wydaje mi się, że cegła to nie jest materiał do wilgotnego pomieszczenia, a z drugiej przecież jest trwały i solidny
/12.11.2015 16:59
W małej łazience sprawdzi się kabina prysznicowa bez brodzika, z odpływem liniowym.