jak urządzić łazienkę w której nie ma okna, jak urządzić łazienkę bez okna fot. Fotolia

Jak urządzić łazienkę w której nie ma okna - poradnik

Poznaj najlepsze porady!
Weronika Kwaśniak / 21.06.2016 07:02
jak urządzić łazienkę w której nie ma okna, jak urządzić łazienkę bez okna fot. Fotolia

Większość osób mieszkających w blokach (podobnie zresztą jak w wielu domach jednorodzinnych) nie narzeka na nadmiar przestrzeni w łazience. Jeśli dodatkowo w tym pomieszczeniu nie ma żadnego okna, metraż optycznie wydaje się jeszcze mniejszy. Jak sobie z tym poradzić? Jak urządzić łazienkę, w której nie ma okna?

1. Postaw na wzory

W ciemnej, niedoświetlonej łazience, nie może zabraknąć wzorów. Odważne desenie zmienią to pomieszczenie i dodadzą mu charakteru. Może płytki w figury geometryczne? Warto zaszaleć przynajmniej na jednej ścianie!
Inspiracja na zdjęciu to mała łazienka z tapetą w ciekawy wzorek - pomimo że jest ciemna, świetnie ożywia całość!

2. Wybierz lakierowaną powierzchnię mebli

Postaraj się nie wybierać mebli z matową powierzchnią. Te lakierowane to idealne rozwiązanie do łazienki, w której nie ma okna! Lekko "błyszczące" fronty szafek dadzą wrażenie większej ilości światła.

3. Zaaranżuj prysznic bez kabiny

Prysznic, który nie ma drzwi, daje wrażenie bardziej otwartej i jaśniejszej przestrzeni. Oczywiście, nie namawiamy cię do chlapania wodą na całe pomieszczenie - wystarczy zasłona prysznicowa. Wbrew pozorom, takie rozwiązanie również może wyglądać estetycznie!

4. Wybierz białe płytki

Najprostsze i najbardziej oczywiste rozwiązanie. Jeśli łazienka nie ma okna, zdecyduj się na białe płytki. Taki wybór gwarantuje pożądane złudzenie optyczne - wnętrze w jasnych kolorach wydaje się o wiele lepiej doświetlone.

5. Zawieś duże lustro

Brak okna najlepiej zrekompensować sobie dużym lustrem. Ja ostatnio mam słabość na punkcie tych w ozdobnych ramach, stylizowanych na retro.

6. Zdecyduj się na ciepłe oświetlenie

Jeśli w pomieszczeniu nie ma światła dziennego, nie decyduj się nigdy na zimne oświetlenie. Powinno być delikatne i ciepłe, dzięki czemu osoba przebywająca w łazience będzie mieć odczucie, że padają na nią naturalne promienie.

7. Stwórz iluzję...

...że łazienka ma okno! Powieś duży obraz, ułóż ciekawy motyw z płytek, zawieś plakat. Zastąp czymś "prawdziwe" szyby. Skoro twoja łazienka nie ma interesującego widoku, musisz stworzyć go w sztuczny sposób!

Czytaj więcej na temat łazienek:

Łazienka z tapetą - pomysł na aranżację
Domowe sposoby na sprzątanie łazienki - 7 sposobów
Jak często zmieniać ręczniki?
Jak sprzątać bez chemii?
Jak mieć świeży zapach w łazience?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (7)
/10.05.2018 11:47
prysznic bez drzwi to jest coś... innowacyjne rozwiązanie, które nadaje smaku i oryginalności, już kilka sąsiadek było naprawdę zachwyconych tym prysznicem :) znalazłam go na wodtech.pl, dobry wybór a przeszukałam wcześniej kilka innych sklepów i nie mogłam znaleźć niczego konkretnego w niezłej cenie
/08.04.2017 17:37
zalezało mi na nowoczesnej łazience dlatego postawilam na stelaz podtynkowy marki Roca oraz umywalke nablatowa
/30.11.2016 19:07
w swojej łazience postawiłam w klasykę czyli płytki ale nie zapomniałam o rozwiązaniach estetycznych takich jak stelaz podtynkowy marki roca, który jest również funkcjonalnym rozwiązaniem - łatwiej sprzata mi się łazienkę ;)
POKAŻ KOMENTARZE (4)