POLECAMY

Jak układać rzeczy w szafie - 5 szybkich porad

Utrzymanie porządku w szafie wcale nie musi być trudne! Przeczytaj nasz szybki poradnik!
Jak układać rzeczy w szafie - 5 szybkich porad fot. Fotolia
Bałagan w szafie nie sprzyja rozwiązywaniu naszych codziennych rozterek odnośnie tego w co mamy się ubrać. Przez to tracimy niepotrzebnie czas na odkopywanie różnych elemntów garderoby, na przeszukiwanie półek i szuflad w pszukiwaniu poszczególnej rzeczy. Lepiej skończyć z tym raz na zawsze i trzymać się pięciu prostych sposobów na orgnizację szafy.

1. Rodzaj ubrań

Pogrupuj wszystkie ubrania na ich rodzaj. Koszulki do koszulek, swetry do swterów, spodnie do spodni i tak dalej. To podstawowy krok do tego, aby w naszej szafie zapanował wzorowy ład i porządek. 

2. Długość ubrań

Ubrania wieszaj od tych najdłuższych do tych najkrótszych. Takie rozwiązanie pozwoli nam na zdobycie dodatkowej przestrzen pod zawieszonymi częściami garderoby. Łatwiej też będzie nam znaleźć tuniki czy sukienki o określonej długości.

3. Rodzaj wieszaka

Musisz zainwestować w wieszaki dobrej jakości, najlepiej drewniane, które posiadają specjalne zabezpieczenia przed opadaniem ubrań. Dobrze jeśli posiadają również żabki, dzięki którym możesz dodatkowo zawiesić spodnie czy spódnice. 

4. Specjalne zestawy

Jeśli masz kilka zestawów, które zawsze nosisz razem i są jednymi z twoich ulubionych - trzymaj każdy na odrębnym wieszaku, abyś zawsze miała pod ręką komplet ubrań, które pasują do siebie i czujesz się w nich świetnie. Takie rozwiązanie uratuje cię w awaryjnych sytuacjach.

5. Nauka składania ubrań

Naucz się poprawnie składać ubrania. To zajmie dosłownie chwile, a dzięki temu elementy garderoby będą odpowiednie ułożone, będą zajmowały minimalną illość miejsca i nie będą posiadały niechcianych zagnieceń.

Więcej porad:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)