jak sprzątać samochód, rady do sprzątania samochodu, sprzątanie auta, jak sprzątać w aucie fot. Fotolia

4 porady, jak sprzątać samochód

Poznaj najlepsze triki!
Weronika Kwaśniak / 19.06.2015 07:03
jak sprzątać samochód, rady do sprzątania samochodu, sprzątanie auta, jak sprzątać w aucie fot. Fotolia

Sprzątanie samochodu nie jest wcale tak proste, jak mogłoby się wydawać. Poznaj więc 5 sprawdzonych trików, które ułatwią ci to zadanie - dowiedz się, jak sprzątać w aucie!

1. Reflektory czyść pastą do zębów

Gwarantujemy - jeśli wypolerujesz lampy w samochodzie za pomocą zwykłej pasty do zębów, będą lśniły jak nowe!

2. Używaj nawilżanych chusteczek

Przy sprzątaniu samochodu nie potrzebujesz wcale specjalistycznych detergentów, wosków ani nabłyszczaczy. My radzimy używanie zamiast nich zwykłych chusteczek nawilżanych (mogą być te dla niemowląt lub zwyczajne, do czyszczenia rąk). To właśnie nimi najlepiej wyczyścisz kokpit!

3. Skórzaną tapicerkę myj szarym mydłem

Jak wyczyścić skórzaną tapicerkę w samochodzie? Oczywiście, możesz w tym celu zakupić specjalny preparat do czyszczenia powierzchni wykonanych ze skóry. My polecamy jednak najzwyklejsze szare mydło! W towarzystwie letniej wody i miękkiej gąbki na pewno usunie wszystkie zabrudzenia.

4. Przygotuj własny odświeżacz powietrza

Zdecydowanie nie jesteśmy zwolenniczkami gotowych, kupowanych odświeżaczy samochodowych. Możesz je przygotować samodzielnie na kilka sposobów:
  • ziarna kawy przełóż do pojemniczka i umieść w samochodzie - będą absorbować nieprzyjemne zapachy,
  • skórkę z cytryny umieść w aucie, a będzie unosił się w nim przyjemny aromat,
  • świeczki zapachowe o intensywnym zapachu rozłóż w samochodzie.

Zobacz inne ciekawe porady:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/18.04.2017 20:08
do pielęgnacji kokpitu u mnie w ruch zawsze idzie K2 Omega. Nic innego nie daje rady tak przy czyszczeniu deski rozdzielczej.
/03.08.2015 09:09
Nigdy bym nie wpadł na pomysł, zębymyć samochów pastą do zębów! Reflektory myję nowrmalnie wodą z dodatkiem szamponu. Czasem spryskuję przed myciem płynem na owady. Takim samym jak Krystyna. Spryskuję przed myciem przednią szybę, maskę i reflektory. Prasie odchody mogą przebarwić lakier i należy szybko sie ich pozbyć, ale nie wolno go zdrapywać. Płyn na owady świetnie się do tego nadaje.
/30.07.2015 10:07
Z preparatów do własnoręcznego czyszczenia samochodu, używam płyn do pozbycia się plam z owadów Sotin. Nanoszę go na przednią szybę i reflektory przed wjechaniem do myjni szczotkowej. Wożę go w samochodzie i używam na trasie. Na stacji benzynowej nanoszę na szybę i po chwili przecieram na mokro. Plamy z much są dla mnie bardzo uciążliwe i tak obrzydliwe, że nie będę ich szorować gąbeczką (tak robi moja siostra).