jak chronić się przed polem elektromagnetycznym, jak się uchronić przed promieniowaniem fot. Fotolia

Jak się chronić przed polem elektromagnetycznym

 - 5 sprawdzonych poradNie widzimy go, ale to nie znaczy, że go nie ma.
/ 04.04.2016 17:10
jak chronić się przed polem elektromagnetycznym, jak się uchronić przed promieniowaniem fot. Fotolia

Nie mamy zmysłów, które pozwoliłyby nam wyczuć lub zobaczyć pole elektromagnetyczne. Trzeba więc uwierzyć fizykom, że ono jest, a także lekarzom, że nie jest obojętne dla zdrowia. Skutki zależą od siły takiego pola, od tego czy jesteśmy w jego centrum czy w oddaleniu, od czasu, przez jaki ono na nas działa 
i innych czynników.

Silne pole może powodować zmiany hormonalne, nerwowość, bóle głowy, przyczyniać się do obniżenia odporności. W domu urządzeniami wytwarzającymi niebezpieczne pola elektromagnetyczne są głównie: komputery, piekarniki i kuchenki elektryczne, mikrofalówki i telefony komórkowe. Nie sposób z nich zrezygnować, ale można tak korzystać, aby zmniejszyć zagrożenie do minimum.Jak się chronić przed polem elektromagnetycznym

?

  1. Komputer lub laptop ustawmy tak daleko od łóżka, jak tylko się da. Dopilnujmy, aby dziecko spędzało przed monitorem nie dłużej niż 2 godziny dziennie. Również dorośli powinni ograniczyć korzystanie z komputera. Jeśli korzystamy z laptopa, siedząc na kanapie, nie trzymajmy go na kolanach. Zainwestujmy w małą podstawkę (25–60 zł).
  2. 

Gdy włączamy np. piekarnik i w tym czasie chcemy przygotować sałatkę, róbmy to w pewnej odległości od piekarnika. To samo dotyczy kuchenki  mikrofalowej.


  3. Komórki nie trzymajmy nocą przy łóżku i nie prowadźmy długich rozmów przed snem. W dzień nie nośmy jej w kieszeni.


  4. Przyjazne rośliny. Niektórzy uważają,  że wiele roślin niweluje niekorzystne działanie pola elektrycznego i wytwarza zdrowe dla nas jony ujemne. Do takich należy kaktus, zwany świecą peruwiańską, drzewka bonsai, juki i paprocie. Hodujmy je w domu.


  5. Budując dom lub kupując mieszkanie, upewnijmy się, czy w pobliżu nie ma linii wysokiego napięcia. Emituje silne pole.

Autorka jest redaktorem dwutygodnika "Pani Domu"

Zobacz więcej przydatnych porad:

Przedmioty, które potęgują zmęczenie
Czy buty wolno prać w pralce?
Co musisz wyrzucić ze swojego domu?
Jak wyczyścić zamszowe buty?