POLECAMY

Triki Weroniki: Jak rozciągnąć za małe buty?

Lekko przyciasne buty da się jeszcze dopasować do stopy. Skorzystaj z naszych sposobów!

Jak rozciągnąć za małe buty? Jeśli obuwie jest nieco przyciasne, można je lepiej dopasować do stopy. Oczywiście, nie da się nic poradzić, jeśli piękne szpilki czy botki są za małe o 2 rozmiary. Jeżeli natomiast są tylko lekko niedobrane, problem można zniwelować dzięki prostym, domowym sposobom. Nasze sprawdzone metody dotyczą obuwia wykonanego ze skóry. To materiał, który jest najbardziej podatny na tego typu zabiegi.

Sposób pierwszy na rozciągnięcie za małych butów, to napełnienie ich gazetami nasączonymi spirytusem. Stare gazety pozgniataj i zamocz w spirytusie. Potem wypchaj nimi obuwie. Papieru powinno być naprawdę dużo - musi przecież rozepchnąć buty! Pozostaw gazety na kilka godzin.

Jak wyczyścić skórzane buty bez użycia pasty?

Drugi sposób na rozciągnięcie zbyt ciasnego obuwia, to użycie parującej wody. W garnku zagotuj wrzątek i potrzymaj but nad unoszącą się parą - uważaj, aby się nie poparzyć! Gdy skóra będzie rozgrzana i nieco wilgotna, załóż buty i pochodź w nich po mieszkaniu. Powinno dopasować się do kształtu twojej stopy.

Najprostszym sposobem byłoby kupowanie obuwia w idealnie dobranym rozmiarze. Niestety, nie zawsze jest to możliwe - wiele z nas ma np. jedną stopę nieco mniejszą lub większą od drugiej, co skutecznie uniemożliwia zakup optymalnie dopasowanych butów. Trzeba wtedy skorzystać z naszych sposobów na rozciągnięcie za małego obuwia!

Sprawdź więcej video związanych z poradami domowymi

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/9 miesięcy temu
tylko szewc może w profesjonalny sposób rozciągnąć buty.Kupiłam śliczna buty na wesele, na 10 cm obcasie.Oddałam do szewca.Rozciągnął,zapłaciłam 10 zł.Wesele przetańczyłam.Obyło się bez otarć,ściśniętych palców.Jestem bardzo zadowolona z butów.Polecam