Jak powiększyć optycznie małą kuchnię?

Jeśli twoja kuchnia jest bardzo ciasna i zagracona, koniecznie skorzystaj z naszych porad!
/ 13.08.2014 14:13

Mieszkania w blokach mają zazwyczaj jedną wadę - kuchnia najczęściej jest niewielka i bardzo ciasna. Czy można temu zaradzić?

Jak powiększyć małą kuchnię?

fot. Fotolia

Na realny rozmiar małej kuchni nie jesteś w stanie zbyt wiele poradzić. Możesz jednak "oszukać" wzrok i sprawić, że kuchenne królestwo będzie wydawać się trochę większe! Jak to zrobić? Wystarczy kilka prostych sztuczek, by powiększyć optycznie małą kuchnię!

1. Powieś lustro

Pozornie wydaje się nam, że dla dużego lustra kuchnia to chyba najmniej odpowiednie pomieszczenie. Wieszamy lustra w przedpokoju, łazience, sypialni, a nawet salonie, ale rzadko decydujemy się na to, by umieścić je także w kuchni. To duży błąd, bo dzięki temu możną ja optycznie bardzo powiększyć i dodać jej sporo przestrzeni - nawet jeśli będzie to tylko wizualne wrażenie.

Zwróć uwagę na fakt, że w lustrze nie powinien odbijać się natłok małych przedmiotów - jeśli za jego pomocą zwielokrotnisz stłoczoną stertę patelni, przyprawników, ściereczek i innych drobiazgów, twoja kuchnia będzie sprawiać wrażenie jeszcze bardziej zagraconej.

2. Zdecyduj się na jasną podłogę

Jasne spodnie pogrubiają nasze nogi, a jasna podłoga poszerza optycznie pomieszczenie. Jeśli masz w mieszkaniu małą kuchnię, nigdy nie wybieraj ciemnych paneli ani płytek!

3. Wybierz odpowiednie oświetlenie

W ciasnej kuchni nie powinnaś wieszać tylko jednego żyrandola. Warto pobawić się światłem i za jego pomocą nadać wnętrzu przytulnego charakteru. Najlepiej sprawdzi się tutaj ciepłe oświetlenie punktowe!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)