jak posprzątać po imprezie, jak szybko sprzątnąć po imprezie, sprzątanie po imprezie fot. Fotolia

Jak posprzątać po imprezie - 7 szybkich trików

Dobra zabawa, duży bałagan... są na to sposoby!
Weronika Kwaśniak / 11.01.2016 07:00
jak posprzątać po imprezie, jak szybko sprzątnąć po imprezie, sprzątanie po imprezie fot. Fotolia

W czasie imprezy zazwyczaj mało kto myśli o tym, ile trzeba będzie później sprzątać - no, może z wyjątkiem gospodarza, który widząc porozsypywane na dywanie chipsy i stertę brudnych talerzyków, może stracić chęć do zabawy.

Zazwyczaj prawidłowość jest tutaj prosta: im lepsza zabawa, tym więcej sprzątania. Jak sobie to ułatwić? Jak posprzątać po imprezie, nie tracąc przy tym humoru i nie spędzając na porządkach długich godzin?

Jak szybko sprzątnąć po imprezie?

  1. Przed imprezą przygotuj papierową zastawę. Może nie jest najpiękniejsza ani najbardziej estetyczna, ale za to bardzo ekonomiczna. Unikniesz poimprezowego zmywania, a dodatkowo nie narazisz się na żadne straty - wszystkie twoje szklanki i talerzyki będą bezpieczne! Nie wszystkie papierowe naczynia są nieładne. W sklepach znajdziesz ogromny wybór kolorowych i wzorzystych tacek lub kubeczków. Wcale nie musisz decydować się na te sztampowe, z białego plastiku.
  2. Jeszcze przed zabawą zastanów się, czy na pewno masz ochotę na wymiatanie confetti lub brokatu. Jeśli nie, może warto jasno zakomunikować to gościom? Tego rodzaju gadżety przynoszą zawsze tylko chwilową radość, a o wiele więcej sprzątania...
  3. Po imprezie zacznij od przewietrzenia pomieszczeń. To nie żart - na dobry początek przyda ci się dawka świeżego powietrza, zwłaszcza jeśli na imprezie byli palacze. Porządne wywietrzenie mieszkania powinno być pierwszym punktem na twojej liście poimprezowych obowiązków!
  4. Pozbieraj śmieci. Oprócz wietrzenia, na dobry start najważniejsze jest pozbieranie wszystkich śmieci. To prosta czynność, a dzięki niej pomieszczenie od razu będzie wyglądać na o wiele czystsze!
  5. Po każdej domówce dywan pełen jest różnego rodzaju okruszków - np. pokruszonych chipsów i paluszków. Jak się ich szybko pozbyć? Możesz użyć do tego celu... plasteliny.
  6. Teraz zajmij się usuwaniem plam. Może być ich sporo, więc na pewno przydadzą ci się nasze sposoby:
  1. Ostatnim punktem porządków jest zawsze odkurzanie. To powinno pójść jak z płatka!