jak poprawić jakość wody, jak polepszyć jakość wody w domu fot. Fotolia

Jak poprawić jakość wody w domu - 3 rozwiązania

Chcesz mieć w kranie smaczną wodę? Zobacz, jak to zrobić!
Weronika Kwaśniak / 22.10.2014 06:30
jak poprawić jakość wody, jak polepszyć jakość wody w domu fot. Fotolia

Wprawdzie w kranówce najczęściej nie ma szkodliwych bakterii, ale bardzo często zdarzają się zanieczyszczenia. Najczęściej "psuje" wodę nadmiar związków wapnia, które czynią ją zbyt twardą. Zaparzona w niej herbata nie jest zbyt smaczna, a pralka, czajnik i zmywarka szybciej się zużywają. Mankamentem bywa także chlor, nadmiar żelaza, osad ze starych rur kanalizacyjnych i pestycydy.

Jak poprawić jakość wody w domu? Nawet najprostszy filtr ulepszy jej smak - niektóre wzbogacą ją w cenny magnez. Sprawdź nasze rozwiązania!

1. Filtry na kran i pod zlew

Tego rodzaju filtry usuwają zanieczyszczenia mechaniczne, chlor i kamień. Niektóre wymagają montażu specjalnego kranika na zlewie. Koszt zaczyna się już od 120 zł.

2. Filtr na cały dom

Ten filtr montuje się za wodomierzem. Oczyszcza wodę pobieraną ze wszystkich ujęć w mieszkaniu. W zależności od rodzaju może usuwać zanieczyszczenia mechaniczne lub np. związki żelaza. Cena od 50 zł. Montaż warto zlecić hydraulikowi!

3. Filtr dzbankowy

Jeśli zależy ci na poprawieniu jakości wody używanej do picia, wystarczy kupić dzbanek z wymiennym wkładem filtrującym (od 30 zł). Oczyszcza wodę z nadmiaru kamienia, chloru i metali ciężkich.

Na podstawie artykułu Barbary Lasoty z "Pani domu"

Zobacz inne przydatne porady: