kobieta z winem fot. Fotolia

5 trików, jak otworzyć wino bez korkociągu

Czy da się otworzyć wino bez korkociągu? Nie załamuj rąk! Mamy swoje sposoby!
Weronika Kwaśniak / 28.10.2016 05:59
kobieta z winem fot. Fotolia

Jak otworzyć wino bez korkociągu? Czy to w ogóle możliwe i wykonalne? Pamiętaj o tym, by całą operację przeprowadzać w bezpiecznym miejscu. Lepiej nie otwieraj butelki na dywanie lub w bezpośrednim sąsiedztwie innych osób. Wybierz też podłoże, z którego łatwo usuniesz ewentualną plamę...

Nie będzie to łatwa misja, ale jeśli masz pod ręką butelkę, a akurat nie możesz znaleźć korkociągu, warto spróbować!

1. Śrubokręt

Ulubiony gadżet każdego majsterkowicza. Znajdziesz go w każdym domu. No, chyba że akurat starasz się otworzyć butelkę wina na plenerowym wyjściu ze znajomymi. W każdym innym przypadku śrubokręt będzie wybawieniem! Delikatnie wkręcaj go w korek, tak samo jak korkociąg. Lekko pociągnij i gotowe!

2. Pilniczek do paznokci

Metalowe pilniki nie są zdrowe dla naszych paznokci. Jeśli jednak masz taki ze spiczastym, ostrym czubkiem, możesz spróbować otworzyć nim wino! Oczywiście, działaj podobnie jak w przypadku śrubokrętu lub korkociągu.

Pilniki do paznokci - jaki wybrać?

3. Klucz

Nie próbowałam tego sposobu, ale znam ludzi, którzy potrafią to zrobić! Metoda wymaga więcej siły. Korkociąg spróbuj zastąpić kluczem. Musi mieć spiczaste zakończenie.

4. Książka

Brzmi dziwnie? Cóż, książki nie da się wkręcić w korek. Ale można ją wykorzystać do metody siłowej. Do ściany przyłóż książkę (najlepiej w twardej okładce) i uderzaj o nią dnem od butelki. Uważaj, aby się nie stłukła! Ta metoda pomaga wypchnąć korek do góry w taki sposób, żeby dawał się wyjąć ręką.

Quiz o polskich pisarkach

5. Metalowy wieszak na ubrania

Możesz go wykorzystać podobnie jak śrubokręt. Ostre, haczykowate zakończenie wieszaka wkręć w korek. Niestety, ta metoda zazwyczaj skutkuje zniszczeniem "otwieracza".

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/15.12.2016 21:22
Ja wpycham korek do środka twardą łyżeczką lub łyżką drewnianą.
/28.10.2016 22:41
A wepchnąć korek do butelki to nie łaska? Sprawdzone wielokrotnie.