Na olx meble kuchenne można kupić niemal za półdarmo! Nie brak też darmowych okazji!

Urządzenie kuchni wcale nie musi być bardzo kosztowne! Warto poszukać na olx używanych mebli kuchennych w ulubionym stylu. Ceny nieraz pozytywnie zaskakują!
Barbara Lasota / 7 miesięcy temu
Meble kuchenne olx fot. Adobe Stock

Najczęściej mebli kuchennych szukamy w marketach budowlanych lub zamawiamy je w studiach mebli kuchennych. Ale, kto chce urządzić kuchnię tanio, ten powinien sprawdzić oferty w serwisie olx.pl.

Sprzedawane tam są zarówno nowe meble (często przez stolarzy), jak i używane, przez osoby indywidualne. Używane szafki kuchenne bywają w dobrym stanie. Rzecz tylko w tym, żeby oferowane meble dopasować do wymiarów swojej kuchni. Czasem dobrze jest mieć pomysł, jak je odnowić.

Meble kuchenne - jak szukać ich na olx?

Najszybciej dotrzesz do interesującej cię oferty, wpisując w wyszukiwarkę:

  • olx meble kuchenne za darmo,
  • olx meble kuchenne używane
  • olx meble kuchenne nowe.

Otwórz znalezioną stronę i, jeśli chcesz, zaznacz czy interesuje cię obszar całej Polski, czy tylko np.twoje województwo lub miejscowości odległe np. do 15 czy 30 km. W ten sposób wyszukiwarka znajdzie dla ciebie tylko oferty w bliskiej okolicy. Możesz też uzupełnić rubryki: Cena od, cena do, ale wtedy możesz przeoczyć ciekawe meble kuchenne, droższe np.tylko o 100 zł.

Meble kuchenne na wymiar - co warto wiedzieć przed zakupem?

Jak ocenić jakość mebli?

Wyświetlone oferty oceń krytycznym okiem. Dokładnie przyjrzyj się zdjęciom oferowanych mebli kuchennych i przeczytaj opisy, jeśli są. Uczciwi, rzeczowi sprzedawcy dokładnie opisują wystawiane na olx rzeczy. Piszą o ich zaletach, ale też o wadach – zadrapaniach, odklejonej okleinie, zniszczonych zawiasach itp.

W przypadku mebli używanych podają również, ile lat z nich korzystali. Informują również jakie wymiary mają poszczególne szafki i jaka jest długość zabudowy. Jeśli takich informacji nie ma, tym dokładniej przyjrzyj się zdjęciom. Postaraj się jak najwięcej informacji zebrać także w rozmowie telefonicznej, dzwoniąc pod podany numer. Dopiero, kiedy uznasz, że meble mogą być dla ciebie interesujące, warto pojechać, by obejrzeć wszystko na miejscu. 

Im bliżej tym lepiej!

Większość ogłoszeniodawców oferujących na olx meble kuchenne używane chce, aby osoba nimi zainteresowana we własnym zakresie je zdemontowała i przewiozła na własny koszt. Dlatego rzadko opłaca się takie meble kupować w odległym mieście, bo trzeba doliczyć wysokie koszty transportu. Chyba, że możemy je przywieźć okazyjnie lub dysponujemy własnym transportem.

Meble kuchenne, a do tego AGD gratis lub za niewielką dopłatą!

Osoby sprzedające meble kuchenne używane, zwłaszcza nie zdemontowane, np. często oferują również razem z nimi blat kuchenny, ale również używany zlewozmywak, kuchenkę gazową, piekarnik, nawet okap kuchenny. Zdarza się, że  wszystko to jest w cenie kompletu mebli kuchennych np. za 1000 – 2000 zł. Czasem proponują symboliczną dopłatę za sprzęt AGD: 300 – 400 zł. 

Wybieramy meble kuchenne...Od czego w ogóle zacząć?

Dekoracyjne pojedyncze półki i wieszaki

Półka czy wieszak to także, w pewnym sensie, meble kuchenne. Czasami mogą one być ładną dekoracją ściny i sprawić, że banalna kuchnia, wyposażona w zwykłe szafki, stanie się oryginalna, nabierze stylu. Jednak nie należy tego typu przedmiotów szukać na olx pod hasłem: meble kuchenne. Lepiej w pisać frazę: półka kuchenna, półka do kuchni, wieszak kuchenny. Bywa, że natrafimy na urocze, oryginalne starocia w dobrym stanie lub tylko wymagające oczyszczenia i pomalowania. Za 50 – 100 zł kupimy przedmiot, który doda kuchni stylu!

Czytaj także:
90 inspiracji na nowoczesną, funkcjonalną kuchnię! [GALERIA]
6 kroków do urządzenia kuchni z głową!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)