POLECAMY

Funkcjonalny garaż

Firma Stanley wychodzi naprzeciw tym, którzy mają w planach urządzenie swoich garaży w nowoczesny i funkcjonalny sposób. Ład w garażu zapewnią rozsądnie rozplanowane szafki i wieszaki na narzędzia.

Firma Stanley wychodzi naprzeciw tym, którzy mają w planach urządzenie swoich garaży

w nowoczesny i funkcjonalny sposób. Ład w garażu zapewnią rozsądnie
rozplanowane szafki i wieszaki na narzędzia.

Wygląd przydomowego garażu jest często dziełem przypadku. Nie musi tak być, tym bardziej, że nawet mały garaż można zagospodarować w taki sposób, aby znalazło się w nim miejsce na podręczne narzędzia, akcesoria samochodowe a nawet przetwory.

Małgorzata Belke, projektantka, radzi: „jeśli właściciel garażu decyduje się na samodzielne urządzenie go, powinien rozpocząć od przygotowania projektu. Wydaje się to banalne, ale trzeba pamiętać, że zabudowa garażowa oprócz walorów estetycznych musi być funkcjonalna. Lepiej nanieść kilka poprawek na kartce, niż potem żałować, że któraś z szafek nie jest wykorzystywana, ponieważ na przykład dostęp do niej jest utrudniony.”

O wskazówki warto zapytać także tych, którzy prace związane z zagospodarowaniem garażu mają za sobą. „Gdybym miał po raz drugi urządzić swój garaż umieściłbym w nim więcej wiszących szafek - mówi Konrad Ziętek, logistyk z zawodu – są bardzo praktyczne, ponieważ pozwalają zaoszczędzić przestrzeń na podłodze. Z własnego doświadczenia wiem, że jeśli

w garażu znajduje się kanał samochodowy, to bardzo dobrym pomysłem jest zamocowanie na jednej z jego ścian półki - wszystko będzie dosłownie na wyciągnięcie ręki.”

Optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni i indywidualną aranżację pomieszczeń zapewnia zabudowa garażowa marki Stanley. Została ona wykonana z trwałego tworzywa sztucznego oraz metalu odpornego na rdzę, co pozwala na jej długoletnie użytkowanie.

W ofercie producenta znajdują się między innymi szafki stojące z szufladami i półkami (ich wysokość można regulować), szafki wiszące przystosowane do montażu na wszystkich rodzajach ścian oraz wieszak na narzędzia.

Zabudowa marki Stanley jest łatwa w montażu, a poszczególne jej elementy można dowolnie ze sobą zestawiać zarówno w pionie jak i w poziomie. Najczęściej używane narzędzia można powiesić na specjalnych uchwytach montowanych na bokach szafek i po wewnętrznej stronie drzwiczek. Szafki stojące Stanley doskonale nadają się do zaadaptowania na stół roboczy - wystarczy przykręcić do nich blat. W zależności od potrzeb blat mocujemy do jednej szafki, albo montujemy pomiędzy dwoma szafkami - z tej opcji ucieszą się z pewnością majsterkowicze.

Nowe możliwości wykorzystania szafek zyskamy przykręcając do nich kółka. Jak podkreśla Małgorzata Belke: „chociaż jedna szafka stojąca powinna być mobilna - pozwoli to na jej dogodne przemieszczanie, a w razie potrzeby wystawienie na podwórze. Warto też zwrócić uwagę by szafki miały duże szuflady na elektronarzędzia i kable.” Zabudowa marki Stanley jest wyposażona w szuflady, które są nie tylko pojemne, ale i wytrzymałe na ciężar - każda z nich wytrzyma obciążenie do 50 kilogramów. Poza tym szuflady są całkowicie wysuwane, co w znacznym stopniu ułatwia dostęp do narzędzi.

Jeśli garaż jest na tyle mały, że nie ma w nim miejsca na szafki, Stanley proponuje specjalnie zaprojektowany wieszak na narzędzia, czyli system otworów, haków i uchwytów na młotki, klucze, miary, szczypce a nawet śrubki. Opatentowana formuła tworzywa zapewnia trwałość produktu oraz bezpieczne przechowywanie narzędzi.

Produkty firmy Stanley dostępne są w renomowanych sklepach narzędziowych i marketach budowlanych na terenie całego kraju.

Sugerowane ceny detaliczne:

szafka Stanley wisząca - 495 PLN

szafka stojąca Stanley z 3 szufladami – 790 PLN
szafka stojąca Stanley z 1 szufladą i półkami – 595 PLN
wieszak Stanley na narzędzia - 49,50 PLN

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/6 lat temu
no FAAC ma bardzo fajne modele z tego co widziałam. Wybór zależy od tego jaką masz bramę oraz jakie masz oczekiwania co do napędu. U siebie w garażu mąż zamontował właśnie FAAC'a D700 HS.
/6 lat temu
Zastanawiam się nad napędem faaca. Nie wiem tylko jak by się prezentował przy mojej bramie. Design napędu musiałby być bardzo nowoczesny żeby z bramą tworzyli jedną całość. Jakie macie modele?
/6 lat temu
Mój garaż niestety w ogóle nie jest funkcjonalny. Dopóki mąż nie zrobi tam porządku to funkcjonalny nie będzie. Ale już się zbiera. Nawet napęd kupił, z czego ja ( kierowca) bardzo się cieszę. Upał, deszcz, burza - mnie jest wygodnie bo z auta wysiadać nie muszę. Nie interesowałam się tym wcześniej, ale taki faac naprawdę potrafi życie ułatwić!
POKAŻ KOMENTARZE (3)