5 nietypowych zastosowań folii aluminiowej

To naprawdę ciekawe!
Folia aluminiowa zastosowanie fot. Fotolia

Pierwsza myśl o folii aluminiowe? Świetne opakowanie do kanapek na drugie śniadanie. Używamy jej również do pieczenia oraz smażenia. Okazuje się jednak, że ten produkt ma o wiele więcej zastosowań, i to całkiem przydatnych! Poznaj 5 nietypowych zastosowań folii aluminiowej!

Folia aluminiowa do ostrzenia nożyczek

Jeśli nożyczki odmawiają posłuszeństwa, wystarczy przeciąć nimi kilkanaście razy płaty folii aluminiowej. To bardzo szybko i skutecznie naostrzy nożyczki!

Folia aluminiowa do czyszczenia żelazka

Żelazka mają to do siebie, że co jakiś czas zachodzą kamieniem i małymi zanieczyszczeniami. Bardzo łatwo je wyczyścić przecierając je zwiniętą folią aluminiową.

Folia aluminiowa przyspiesza prasowanie

Wystarczy umieścić folię pod nakryciem deski do prasowania. Folia aluminiowa ma to do siebie, że odbija ciepło co spowoduje, że tkanina szybciej stanie się gładka.

Folia aluminiowa do odstraszania zwierząt

Szczególnie koty lubią wskakiwać na meble i różne dekoracje w mieszkaniu. Skutecznie je odstraszysz, jeśli położyć tam duże kawałki folii aluminiowej. Szeleszczenie jest dla nich bardzo nieprzyjemne!

Folia aluminiowa do rozpalenia ogniska

Jeśli jesteś właśnie w terenie i chcesz rozpalić ognisko albo coś podgrzać, to wystarczy, że odpowiednio nakierujesz kawałek folii aluminiowej na promienie słońca. Ogień powinien pojawić się po pewnym czasie.

Nietypowe zastosowania:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/4 lata temu
Jeszcze jedno zastosowanie: można czyścić srebro i przedmioty posrebrzane (np. sztućce) szczelnie - aby jak najwięcej powierzchni elementu stykało się z folią - i zanurzyć we wrzątku lub zagotować w wodzie; jeśli śniedź nie przylgnie do folii, można ją usunąć miękką szmatką. Często sam to robię, ale trzeba sprawdzić, czy temperatura nie zaszkodzi przedmiotowi "czyszczonemu".
/5 lat temu
chyba nieprzyjemne dla zwierząt??