Dekoracje domu na Boże Narodzenie fot. Fotolia

Dekoracje z lampkami i świecami - Boże Narodzenie

Wykorzystaj moc światełek, by ozdobić dom i wyczarować niezwykły nastrój.
Barbara Lasota / 11.12.2014 15:24
Dekoracje domu na Boże Narodzenie fot. Fotolia
W okresie Bożego Narodzenia, a także w karnawale, jak najczęściej zapalaj w domu lampki choinkowe i świece. Gdy zapraszasz gości i chcesz, by mieszkanie wyglądało szczególnie efektownie, nie ograniczaj się tylko do zapalenia lampek na choince i postawienia na stole stroika ze świecą.

Przygotuj przynajmniej kilka oryginalnych "płonących stroików" i umieść je w różnych miejscach w mieszkaniu. Nie zapomnij o przedpokoju, gdzie będziesz witać biesiadników. Dzięki temu od razu poczują, że twój dom jest tym razem miejscem niezwykłym. Przy wyborze świec zwróć uwagę na długość palenia się. Unikniesz częstej wymiany. Zabezpiecz także miejsce, gdzie będą stały, przed plamami z wosku.

Kupując elektryczne lampki choinkowe, zdecyduj się raczej na bezbarwne żaróweczki, bo takie stworzą ładniejszą dekorację w połączeniu z innymi gadżetami niż wielokolorowe. Jeśli znajdziesz w sklepie niedrogi komplet zasilany bateriami, kup właśnie taki.

Dekoracje z lampkami i świecami:

  • Świetlisty obraz. Wytnij z pocztówki choinkę lub własnoręcznie namalowaną na kartce z bloku. Naklej ją na niebieski karton i opraw w szerokie ramy. Zrób dziurki w kartonie, który jest tłem choinki i włóż w nie od tyłu kuliste lampki. Wyeksponuj obraz na półce i zapal lampki.
  • Wazon pełen lampek. Przezroczysty szklany wazon oklej wysuszonymi plasterkami cytrusów, jabłek i korą cynamonu. Do środka włóż lampki choinkowe na baterie. Gdy światełka trochę rozgrzeją owoce, wokół zacznie unosić się miły aromat. Zamiast plasterków owoców, możesz także włożyć do wazonu bombki, zielone gałązki świerkowe lub jemiołę.
  • Mała uliczka. Zrób z tektury i kolorowej bibułki co najmniej 5 stylowych kamieniczek. Ustaw je blisko siebie, np. na komodzie, tworząc coś w rodzaju uliczki starego miasta i wstaw do środka świeczki. Ich palące się płomyki będą widoczne przez powycinane okna i drzwi. Daje to wspaniały efekt dekoracyjny.
  • Zimowe okno. Zwiąż drutem lub sznurkiem kilka gałązek sosny lub świerka i opleć je lampkami choinkowymi. Połóż na zewnętrznym parapecie okna. Dla lepszego efektu ustaw 2 miedzy nimi białe latarenki. Parapet w pokoju udekoruj kilkoma białymi świecami w wysokich świecznikach i wianuszkiem ze świerka.
Autorka jest redaktorem dwutygodnika "Pani domu".
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)