Czym wyczyścić piekarnik fot. Fotolia

Czym wyczyścić piekarnik

Proste i skuteczne!
Joanna Szczepaniak / 15.05.2014 09:32
Czym wyczyścić piekarnik fot. Fotolia
Czym wyczyścić piekarnik? Albo mikrofalówkę? Warto wiedzieć, bo czyszczenie tych urządzeń AGD nie należy do największych przyjemności, dlatego tym bardziej warto wiedzieć jak sobie szybko z nimi poradzić. 

Płyn do mycia naczyń z sodą

Sam płyn do mycia naczyń może okazać się zbyt mało skuteczny przeciw trudnym zabrudzeniom z piekarnika czy mikrofalówki. Zabrudzenia te często są zaschnięte i trudne do usunięcia. Dlatego też do płynu dodaj łyżkę sody, to powinno bardzo skutecznie podnieść działanie całego środka do czyszczenia!
 

Woda z octem

Sporządzamy specjalny roztwór pół na pół wody z octem. Wlewamy go do specjalnej butelki, takiej z dyfuzorem. Następnie spryskujemy cały piekarnik i zostawiamy na około pół godziny. Potem wycieramy ściereczką. Piekarnik powinien pozostać czysty!

Para na czyszczenie piekarnika z termoobiegiem

Jeśli w piekarniku jest funkcja termoobiegu to bardzo dobrym sposobem na jego wyczyszczenie (informacja o nim często znajduje się w instrukcji obsługi) jest ustawienie piekarnika na termoobieg z naczyniem żaroodpornym wypełnionym wodą. Woda ładnie zaparuje, ciepło sprawi, że brud namięknie i czyszczenie piekarnika okaże się później bajecznie proste.

Więcej o piekarnikach:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)