czym nie można się dzielić, czego nie wolno pożyczać fot. Fotolia

Czym nie można się dzielić - 9 przedmiotów

Znajdują się w każdym domu! Zobacz, czym nie można się dzielić - konsekwencje mogą być opłakane!
Weronika Kwaśniak / 27.09.2017 12:46
czym nie można się dzielić, czego nie wolno pożyczać fot. Fotolia

Masz bliską przyjaciółkę, której regularnie pożyczasz swoją pomadkę do ust? Ty i twój facet nie brzydzicie się siebie do tego stopnia, że zdarza wam się używać tej samej szczoteczki do zębów? W twojej łazience leży kostka mydła, która przydaje się wszystkim domownikom? A może popełniasz jeszcze więcej niewybaczalnych grzeszków, które mogą skutkować niekiedy poważnymi konsekwencjami? Zobacz 9 przedmiotów, którymi absolutnie nie można się dzielić!

1. Antyperspirant

Nigdy nie używaj cudzego antyperspirantu w sztyfcie lub kulce! To najlepszy sposób, aby zafundować sobie nieprzyjemną infekcję - bakterie, które znajdują się na skórze twojej siostry lub mamy, mogą przenieść się i zainfekować np. mieszki włosowe.

2. Pomadka do ust

Zapomniałaś o zabraniu pomadki ochronnej, więc chcesz pomalować usta balsamem koleżanki? To bardzo kiepski pomysł. Koszt tego kosmetyku to przecież raptem kilka złotych! Nie warto więc przenosić na swoje wargi bakterii i zarazków - nie chodzi tylko o ryzyko przeniesienia np. opryszczki, ale również o przeziębienia i inne infekcje.

Pomadki do ust o dziwnych zapachach

3. Pumeks

Każdy domownik powinien mieć swoją własną kostkę pumeksu. Dlaczego? Jest ona idealnym siedliskiem dla bakterii pochodzących ze złuszczonego naskórka. Po co więc przenosić na swoje pięty cudze zarazki?

4. Szczoteczka do zębów

Ten punkt pozornie wydaje się oczywisty, ale niestety nie dla wszystkich. Twoje "własne" bakterie z jamy ustnej na pewno ci nie zaszkodzą, ale te pochodzące z zębów i języka twojego męża... Mamy gęsią skórkę na samą myśl!

5. Kolczyki

Nie pożyczaj kolczyków od mamy, ciotki, siostry, babci, koleżanki ani przyjaciółki. Może to prowadzić do poważnych zakażeń! Jeśli już koniecznie chciałabyś założyć na chwilę biżuterię należącą do kogoś innego, dokładnie zdezynfekuj część, którą wkładasz do ucha.

Kolczyki-haczyki

6. Słuchawki douszne

Słuchawki, które wkładasz do ucha, są wymarzonym zakątkiem dla całych kolonii zarazków. Jeśli już musisz pożyczyć je od kogoś innego, zdezynfekuj przy użyciu płatka kosmetycznego, nasączonego alkoholem!

7. Mydło w kostce

Tak - zostają na nim setki bakterii, nawet jeśli na opakowaniu widnieje napis, że to mydło antybakteryjne. Znacznie lepiej stosować wersję w płynie! Dzięki temu wszyscy domownicy nie muszą mieć własnych, osobnych kostek.

8. Ręcznik

Wydaje się, że to jedna z podstawowych zasad higieny osobistej... Czy jednak na pewno zawsze pamiętasz o tym, że gość wycierający dłonie powinien dostać swój własny ręcznik?

9. Maszynka do golenia

Lubisz podkradać mężowi maszynki do golenia? Pomijając fakt, że jak sama nazwa wskazuje, są to przedmioty JEDNORAZOWEGO użytku, taka "kradzież" jest bardzo niehigieniczna. Ostrza maszynek są pełne np. mikroskopijnych fragmentów naskórka.