Czego nie wolno trzymać w łazience - 6 przedmiotów

Możesz się zdziwić, ale są przedmioty, których pod żadnym pozorem nie można trzymać w łazience!
Weronika Kwaśniak / 27.09.2017 05:59

Ponieważ w łazience każdego dnia wykonujemy cały szereg rutynowych czynności, przechowujemy w niej wiele przedmiotów codziennego użytku. Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawę, jak wiele błędów przy tym popełniamy... Nie da się ukryć, że nawet w łazience z najlepszą wentylacją, wiele produktów może szybko się popsuć albo stracić swoje właściwości. Możesz się zdziwić, ale w łazience nie wolno trzymać np. kosmetyków do makijażu ani lekarstw. Dowiedz się, dlaczego!

Czego nie wolno trzymać w łazience?

  • Kosmetyki do makijażu. Nie każda z nas ma w mieszkaniu luksus w postaci własnej toaletki. Często przechowujemy pomadki, pudry i inne kosmetyki w łazience. To błąd! Wilgoć sprawia, że tracą one swoje właściwości i stają się mniej trwałe. Warto trzymać je w sypialni. Jeśli już musisz mieć je w łazience, zamknij je w szafce - nigdy nie rozstawiaj np. na półeczce pod lustrem!
  • Lekarstwa. Wilgoć osłabia ich działanie. Trzymaj je z dala od wody. Tak, kuchnia też nie jest najlepszym miejscem.
  • Pędzle do makijażu. Trzymasz je w kubku tak samo, jak szczoteczkę do zębów? Osiada na nich kurz i groźne bakterie... Jeśli musisz przechowywać je w łazience, to w zamkniętej szafce.
  • Perfumy. Powinny być przechowywane w zaciemnionym i suchym miejscu. Trzymaj je w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła i wilgoci.
  • Biżuteria. Wilgoć nie służy również biżuterii, trzymaj ją w pokoju!
  • Lakiery do paznokci. Najlepiej przechowywać je w miejscach o temperaturze 10-15 stopni C. Wilgoć też nie będzie im służyć!