Co zrobić, żeby bielizna się nie niszczyła?

Często ci się zdarza, że po kilku tygodniach twoja bielizna traci kolor, staje się niemiła w dotyku i nie czujesz się w niej już tak kobieco i seksownie? Dowiedz się, jakie popełniasz błędy i jak niewiele musisz zrobić, żeby twoja bielizna dłużej wyglądała jak nowa.
/ 18.07.2015 10:08

Jak prać bieliznę, żeby się nie niszczyła?

Bieliznę, jako część garderoby noszoną najbliżej ciała, musimy prać często. O ile figi nie sprawiają większego problemu, do prania biustonoszy powinnyśmy przyłożyć więcej uwagi. Po pierwsze, musimy zadbać o konstrukcje miseczek – aby nie uległy deformacji najlepiej prać biustonosze ręcznie. Jeśli nie zawsze starcza na to czasu, warto zakupić specjalne plastikowe pojemniki lub materiałowe woreczki, które zabezpieczą bieliznę w czasie prania mechanicznego. Istotne jest również to, w jaki sposób odkładamy brudną bieliznę. Starajmy się segregować ją przed włożeniem do pojemnika na brudne ubrania. – Jeśli masz odpowiednią ilość miejsca w łazience, warto pokusić się o osobny pojemnik na brudne biustonosze. Dzięki temu staniki będą bezpieczne – podpowiada Iwona Miklusiak, brafitterka marki Dalia.

W jakich detergentach prać bieliznę  i jak ją suszyć?

Najlepszy efekt uzyskamy piorąc bieliznę w płynach przeznaczonych do prania niemowlęcych  ubrań, które działają także w niskiej temperaturze, zalecanej do prania  bielizny. Sprawią, że będzie wyjątkowo miękka.

Jeśli mamy możliwość prania ręcznego, pamiętajmy o dokładnym wypłukaniu bielizny, resztki detergentów mogą powodować usztywnienie materiału, a nawet nieestetyczne plamy. Kolejną kwestią, na którą powinnyśmy zwrócić uwagę, jest suszenie. Po wypraniu nie należy zbyt mocno wyciskać miseczek, a jedynie lekko usunąć nadmiar zgromadzonej wody. Następnie rozkładamy biustonosz poziomo, najlepiej na ręczniku, żeby mógł wyschnąć. Jeśli tylko mamy taką możliwość, unikajmy wieszania mokrej bielizny na suszarce, ponieważ pod wpływem ciężaru mokrego materiału, może się rozciągnąć i stracić swój pierwotny kształt.

Polecamy: Jak usunąć plamy z antyperspirantu?

Gdzie i jak przechowywać bieliznę?

Po wypraniu i wysuszeniu bielizny najlepiej jest przechowywać  ją w odpowiednio przeznaczonych do tego miejscach. Warto wygospodarować w komodzie  dwie oddzielne szuflady - jedną na figi i pończochy, a drugą na biustonosze. Dzięki temu unikniemy zaciągnięć na figach wykonanych z delikatnych materiałów, a staniki będziemy mogły rozłożyć, co zapobiega odkształceniom i zagnieceniom. Dla gorsetów najlepiej znaleźć miejsce w szafie i powiesić je na wieszakach, gdyż w szufladzie mogą się zdeformować.

Jak nawilżać ciało, żeby kosmetyki nie brudziły bielizny?

W okresie letnim używamy więcej balsamów i olejków do ciała z filtrem.

Aby nie zabrudzić bielizny, należy nałożyć balsam odpowiednio wcześniej, aby jego nadmiar zdążył się wchłonąć. Tłuste plamy po kremie będą trudne do usunięcia, mogą również odbarwić materiał.

Na wakacjach dbajmy również o kostiumy kąpielowe. Nakładając balsam do opalania uważaj także na kostium kąpielowy. Tłusta formuła kremu może zostawić nieestetyczne plamy, więc postaraj się nie dotykać materiału. Dzięki temu kolory stroju pozostaną żywe na dłużej. Pamiętaj też o ostrożnym pakowaniu bielizny i kostiumów. Warto przeznaczyć na nie osobne miejsce w walizce i włożyć do materiałowych woreczków, które je zabezpieczą – podpowiada Iwona Miklusiak, brafitterka marki Dalia.

Polecamy: 7 rad na efektywne pranie

Pamiętajmy, bielizna jest jak druga skóra, dlatego warto zadbać o to, aby zawsze wyglądała olśniewająco. 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)