POLECAMY

Co zrobić gdy ukąsi cię komar? 5 domowych sposobów

To komarzyce powodują nieprzyjemne dolegliwości, bo tylko one kąsają. Kąsając wpuszczają substancję, która powoduje, że na skórze tworzy się silnie piekący i swędzący bąbel. Sprawdź co zrobić, by temu zapobiec.
/ 2 miesiące temu
Co zrobić gdy ukąsi cię komar? 5 domowych sposobów fot. Adobe Stock

1. Zrób okład z bardzo zimnej wody, alkoholu lub roztworu amoniaku. Złagodzi swędzenie i pieczenie. Wodę możesz zastąpić kostką lodu. Nie drap ranki! Rozdrapywanie powoduje infekcje bakteryjne, które przedłużają gojenie się skóry.

2. Łagodnie masuj miejsce ukąszenia. Masaż przynosi ulgę.

3. Przyłóż  w miejscu ukąszenia papkę z aspiryny. Ale uwaga! Ten sposób jest dobry dla osób, które nie są uczulone na salicylany.

4. Posmaruj swędzące miejsce grubą warstwą maści rozgrzewającej. Ból zniknie natychmiast. Eukaliptus i mentol mają działanie przeciwbólowe.

5. Przygotuj pastę z mleka w proszku i soli (1 część mleka, 2 części wody, szczypta soli). Enzymy zawarte w sproszkowanym mleku zneutralizują jad i złagodzą pieczenie. Jeśli nie masz mleka w proszku, zastosuj samą sól. Zwilż użądlone miejsce i posyp solą. Ból i opuchlizna zmaleją.

Odstrasz komara

  •  Unikaj miejsc zacienionych, wilgotnych i zakrzewionych. Tam jest najwięcej komarów.
  •  Przygotuj następującą mieszankę: 1 dag olejku goździkowego, 8 dag wody kolońskiej, 32 dag czystego spirytusu. Wlej do szczelnie zamkniętej butelki. Dodawaj po kilka kropli do wody, w której się myjesz. Zapach pozostały na ciele ochroni cię przed ukąszeniami komarów.

Czytaj także:
Jak chronić się przed komarami
Jak odstraszyć komary?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)