POLECAMY

Hity z Instagrama: 7 pomysłów na piękny taras

Taras to miejsce relaksu, przestrzeń dla roślin, a także kącik jadalny - zobacz, jak możesz go zaaranżować!
Hity z Instagrama: 7 pomysłów na piękny taras fot. Fotolia

Aranżacja tarasu jest równie ważna, jak zaplanowanie wszystkich pomieszczeń w mieszkaniu. Ta przestrzeń powinna być przede wszystkim funkcjonalna, dzięki czemu umożliwi wypoczynek i korzystanie z niej przez większość miesięcy w roku. Taras musi też wyglądać estetycznie - to on jest najbardziej widoczny z zewnątrz, więc niechlujnie wiszące sznurki z praniem lub brzydkie plastikowe meble mogą wpłynąć na wygląd całego mieszkania. Warto zadbać o zabezpieczenie tarasu przed deszczem i ukrycie go przed wścibskim wzrokiem przechodniów.

Nowoczesny taras: pomysły

Taras jest równie ważny, jak salon. W końcu podczas wiosennych i letnich miesięcy przejmuje częściowo jego funkcje, stając się kącikiem do relaksu całej rodziny, przestrzenią do przyjmowania gości, a nawet miejscem spożywania posiłków.

Jesienią również możemy spędzać czas na tarasie. Trzeba wtedy zadbać o ciepłe koce - przydadzą się zresztą także podczas letnich miesięcy, gdy zdarzają się chłodniejsze wieczory.

Idealnym gadżetem na taras jest wygodny hamak. Jest nie tylko praktyczny, ale również efektowny. W razie potrzeby szybko można go zdjąć lub zwinąć, aby uzyskać dodatkową przestrzeń. To zatem o wiele lepsze rozwiązanie niż np. duży fotel.

Na tarasach bardzo modny jest styl prowansalski. Białe, drewniane meble, praktyczne koszyczki, skrzynki i duża ilość roślin to niektóre z jego charakterystycznych elementów. Metalowy regał to praktyczne miejsce do przechowywania np. doniczek z ziołami.

Ozdobą tarasu może stać się... niepotrzebna drabina. Umieść na niej doniczki z roślinkami lub efektowne lampiony.

Naprawdę wygodne meble na taras to podstawa! Duża ilość poduszek sprawia, że kącik staje się jeszcze bardziej przytulny - aż chce się zapaść w fotel i odpoczywać!

Drewniana barierka na tarasie nie tylko zapewnia więcej prywatności, ale jest też podpórką dla wielu roślin - np. powojników czy bluszczy, które pnąc się po prętach stworzą dodatkową osłonę.

Kwiaty na balkon: TOP 6

Na tarasie pięknie będą prezentować się również szarości - nie bójmy się w tym kąciku bardziej wyrazistych barw, niż biel i beże.

Piękny regał, stworzony z bielonych skrzynek - jeśli lubisz pomysły DIY, również taras daje duże pole do popisu! Taki dodatek sprawia, że przestrzeń nabiera nieco rustykalnej nutki.

Zobacz więcej na temat ogrodów i balkonów

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/rok temu
Też się naoglądałam zdjęć na ig, bo urządzam taras w swoim nowym domu i ostatecznie zdecydowałam się na deski kompozytowe ze sklepu dobretarasy, jak tylko będzie skończony wrzucę zdjęcia na swój profil, żeby się pochwalić. Do tego jakieś fajne meble może z palet i kącik wypoczynkowy będzie gotowy.